Hősies védekezés a hajrában, negyeddöntő a jutalma!

SVÉDORSZÁG: R. Olsen – Lustig (Krafth, 82.), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, G. Svensson, Ekdal, Forsberg (M. Olsson, 82.) – Berg (Thelin, 91.), Toivonen. Szövetségi kapitány: Janne Andersson
SVÁJC: Sommer – Lang, Djourou, Akanji, R. Rodríguez – Behrami, G. Xhaka – Shaqiri, Dzemaili (Seferovic, 73.), Zuber (Embolo, 73.) – Drmic. Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic

Gólszerző: Forsberg (66.)

Sárga lap: Lustig (31.), ill. Behrami (61.), Xhaka (68.)

Kiállítva: Lang (94.)

A svéd válogatott Akanji öngóljának köszönhetően 1-0-ra verte Svájcot, így bejutott az oroszországi világbajnokság negyeddöntőjébe.

A kedd délutáni nyolcaddöntős mérkőzés első félidejében nem született gól, bár adódott helyzet mindkét oldalon, a másodikban viszont Emil Forsberg lövése nyomán a labda - Manuel Akanji lábán irányt változtatva - utat talált a kapuba.

A svájciak ezt követően nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de nem volt sok ötlet a támadásaikban, így a 66. percben esett találat eldöntötte az összecsapást. A meccs hajrájában egy svéd ziccernél Lang visszarántotta Olssont, kiállították, Skomina játékvezető először tizenegyest ítélt, ám a videobírónak köszönhetően döntését szabadrúgásra változtatta, az eredmény pedig nem változott.

A svédek ellenfele a szombati, szamarai negyeddöntőben az esti Kolumbia-Anglia párharc továbbjutója lesz.

Emil Forsberg Goal (1-0) | Sweden vs Switzerland - World Cup 2018 - 03/07/2018 by footbie.com