Eb-selejtező: orosz gála, sokba kerülő szlovák hiba

Meccset rendeztek a magyarok csoportjában.

Két meccsel vette kezdetét a vasárnapi maraton az Eb-selejtezőben. Az orosz válogatott Kazahsztán otthonában nagyon magabiztosan szerezte meg a három pontot. A szbornaja már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a duplázó Cserisev révén. A második játékrészben Dzjuba is beköszönt, a végeredményt pedig Bejszebekov állította be a 62. percben, aki saját kapujába talált be.

A magyar válogatott csoportjában Wales Szlovákiát látta vendégül. A szlovákok sorsát egy korai gól pecsételte meg, az ötödik percben James használta ki az elmélázó Peter Pekarík hibáját. A magyar válogatottat legyőző szlovákok két forduló után három ponttal állnak, a walesi csapatnak ez volt az első összecsapása a csoportban.

Eredmények:

E-CSOPORT
Wales–Szlovákia 1–0 (D. James 5.)
I-CSOPORT
Kazahsztán–Oroszország 0–4 (Cserisev 19., 45+2., Dzjuba 52., Bejszebekov 62. – öngól)

A kép forrása: James Williamson - AMA/Getty Images