A vb eddigi legbizarrabb góljait hozta a lengyelek meccse - videó

Moszkva, Szpartak Stadion, 44 190 néző, v.: Navaf Abdulla Sukralla (bahreini)
gólszerzők: Cionek (öngól, 38.), Niang (60.), illetve Krychowiak (86.)
sárga lap: Sané (49.), Gueye (72.), illetve Krychowiak (12.)

Szenegál:Khadim Ndiaye - Moussa Wague, Kalidou Koulibaly, Salif Sané, Youssouf Sabaly - Sadio Mané, Alfred N'Diaye (Cheikhou Kouyate, 88.), Idrissa Gana Gueye, Ismaila Sarr - Mame Diouf (Cheikh Ndoye, 62.), Mbaye Niang (Moussa Konate, 76.)

Lengyelország: Wojciech Szczesny - Lukasz Piszczek (Bartosz Bereszynski, 83.), Thiago Cionek, Michal Pazdan, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Piotr Zielinski - Jakub Blaszczykowski (Jan Bednarek, a szünetben), Arkadiusz Milik (Dawid Kownacki, 73.), Kamil Grosicki - Robert Lewandowski

A szenegáli válogatott 2-1-re legyőzte a lengyel csapatot kedden az oroszországi világbajnokság első fordulójának utolsó mérkőzésén, a moszkvai Szpartak Stadionban.

A lengyelek az 1974-es vb óta nem nyertek az első meccsükön: háromszor 0-0-s döntetlent játszottak, majd a mostani 2-1 előtt kétszer 2-0-ra kikaptak. Negyvennégy éve, Németországban 3-2-re verték az argentinokat.

A szenegáliak előtt pályára lépő négy afrikai válogatott - az egyiptomi, a marokkói, a nigériai és a tunéziai - vereséget szenvedett első oroszországi mérkőzésén.

Alig akadt helyzet az első félidőben, a kapuk elvétve forogtak veszélyben. Az elején a lengyelek passzolgattak jobbára hátul, amikor pedig meg akartak indulni, rendszerint elvesztették a labdát. A szervezetten futballozó szenegáliak gyors ellentámadásokat vezettek, igaz, komolyabb lehetőségük nekik sem akadt. A gól is úgy esett, hogy egy távoli kísérletnél a labda lengyel védőn irányt változtatott. A némi labdabirtoklási fölényben játszó európai csapatnak két lövése ment kapu mellé, az erős és gyors játékosokból álló afrikainak négy, egy pedig góllal zárult. A lengyel támadókhoz kevésszer jutott el a labda.

A szünetben lecserélték a 100. válogatott mérkőzésén szereplő Jakub Blaszczykowskit. A lengyelek nagy lendülettel vetették bele magukat a játékba, de aztán megint nem találtak fogást a szenegáliakon, akik ráadásul növelni is tudták előnyüket. Ezzel nagyon nehéz helyzetbe került az európai csapat, és bár próbált támadásokat vezetni, az afrikaiaknak többnyire sikerült tisztázniuk, így csak a szépítés jött össze.

A lelátón a lengyelek nagy fölényben voltak, a pályán viszont a szenegáliak akarata érvényesült.