A Bayern simán, a BVB szenvedve jutott tovább a kupában

A Német Kupa 2. fordulójában Megyeri Balázs csapata, a másodosztályban szereplő Greuther Fürth 2-1-re győzött a Mainz ellen, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

A magyar válogatott keretében is számításba vett Megyeri a bajnokságban elsőszámú kapus, azonban a kupában most nem kapott lehetőséget, még a kispadra sem ülhetett le. Csapata a 68. percben hátrányba került, azonban a lefújás előtt tíz perccel a török Sercan Sararer egyenlített, majd a 90. percben a norvég Veton Berisha belőtte a Greuther Fürth győztes gólját.

A játéknap másik magyar érdekeltségű mérkőzésén Kleinheisler László csapata, a Darmstadt 1-0-s vereséget szenvedett a negyedosztályú Walldorf otthonában. A válogatott középpályás Megyerihez hasonlóan szintén pihenőt kapott.

Háromnegyed kilenctől négy mérkőzést rendeztek. A Bayern München könnyedén győzött az Augsburg ellen, a bajoroknál Holger Badstuber február 10. óta először lépett pályára. A Schale már az első félidőben eldöntötte a Nürnberg elleni összecsapást, igaz a második félidőben felhozták a másodosztályú csapatot, de Huntelaarék végül kihúzták egygólos különbséggel.

Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim a rendes játékidőben 1-1-re végzett a Köln otthonában, majd a hosszabbításban a hazaiak Modeste révén megszerezték a vezetést. A 104. percben Julian Nagelsmann vezetőedző pályára küldte Szalai Ádámot, azonban a válogatott támadó sem tudott egyenlíteni.

A Borussia Dortmund óriási meglepetésre 1-1-s döntetlent játszott a másodosztályú Union Berlinnel, a hosszabbításban nem született gól, azonban a tizenegyespárbajban a berliniek három játékosának is megremegett a lába, így a BVB jutott tovább.

Német Kupa (a 16 közé jutásért)

Fürth-Mainz 2-1 (Sararer 79., Berisha 90. ill. Cordoba 68.)

Heidenheim-Wolfsburg 0-1 (Gomez 49.)

HSV Hannover-Düsseldorf 6-1 (Sobiech 5., Klaus 7., 34., Harnik 15., 16., Maier 54. ill. Akpoguma 20.)

Walldorf-Darmstadt 1-0 (Hillenbrand 32.)

Bayern München-Augsburg 3-1 (Lahm 2., Green 41., Alaba 90+4. ill. Ji Dong-Won 69.)

Nürnberg-Schalke 2-3 ( Kempe 60., 67. - a másodikat 11-esből ill. Konoplyanka 20., 45., Huntelaar 31.)

Borussia Dortmund-Union Berlin 1-1 (Parensen 44.-öngól ill. Skrzybski 81. ) - tizenegyesekkel 3-0

Köln-Hoffenheim 2-1 (Risse 36., 91. ill. Hubner 8.)