Gulácsi duplabravúrja is kellett a Lipcse újabb sikeréhez

A Bundesliga 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig 3-0-ra legyőzte a Huszti Szabolcsot sérülés miatt nélkülöző Eintracht Frankfurtot, így továbbra is tapad a címvédő Bayern Münchenre.

A találkozó már az első percekben eldőlt, ugyanis a frankfurtiak a 3. percben megfogyatkoztak, miután a kapusuk Lukas Hradecky a tizenhatoson kívül kezezett. A lipcseiek vezetőgóljára sem kellett sokat várni. A megítélt szabadrúgást Marcel Halstenberg tűzte kapura, a csereként érkező Heinz Lindner parádés védést mutatott be, azonban a kipattanóra érkező Marvin Compper közelről nem hibázott. A folytatásban is a hazaiak domináltak, de Lindner többször is életben tartotta csapatát, így papíron meccsben maradt a Frankfurt. A 26. percben akár az egyenlítés is összejöhetett volna, de Gulácsi Péter előbb ziccert fogott, majd a földről felpattanva az ismétlésbe is belevetődött. Az első félidő hosszabbításában Keita szabadrúgása után Timo Werner csúsztatott a hosszú sarokba, ezzel el is dőlt a meccs.

A második félidőben az emberelőnyben játszó hazaiak magabiztosan futballoztak. Nyolcszor lőttek kapura, és a labdát is birtokolták 65%-ban, a vendégeknek még kapura lövést sem engedtek. A 67. percben Marcel Halstenberg gólja adta meg a kegyelemdöfést a Frankfurtnak.

Győzelmével a lipcsei csapat továbbra is a második helyen áll a Bundesligában, három pontra lemaradva a bajnoki címvédő Bayern München mögött. A Frankfurt a hatodik helyről várhatja a folytatást.

Bundesliga, 17. forduló

RB Leipzig – Eintracht Frankfurtot 3–0 (Compper 6., Werner 45+4., Halstenberg 67.)