Szerkesztő: Simon Zoltán
2018. 11. 10. 20:57

5 gól volt a csodarangadón!

A  Borussia Dortmund varázslatos meccsen 3–2-re legyőzte a címvédő Bayern Münchent. A Bayern Lewandowski révén az első és a második félidőben is vezetéshez jutott, de a Dortmund nagyobb sebességben és fölényben is futballozott, majd az 59. percben pályára lépő Paco Alcácer újabb lendületet adott a csapatnak: a bünetőből korábban már eredményes Marco Reus a 67. percben egalizált (2–2), a 73. percben pedig Alcácer – a mérkőzésen először – vezetéshez juttatta a hazaiakat. A Bayern mindent elkövetett a pontszerzésért, de a harmadik gól nem jött össze, pedig Lewandowski közel állt a mesterhármashoz: a 95. percben egy gyönyörű sarkazós mozdulattal vette be a dortmundi kaput, de a gólt les miatt érvénytelenítette a játékvezető, így maradt a 3–2.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Bayern München 3–2 (0–1)
Borussia Dortmund: Hitz – Piszczek, Akanji, Zagadou, Hakimi – Witsel, Weigl (Dahoud, a szünetben) – Sancho, Reus, Bruun Larsen (Delaney, 82.) – Götze (Paco Alcácer, 59.). Vezetőedző: Lucien Favre
Bayern München: Neuer – Kimmich, J. Boateng, Hummels (Süle, 65.), Alaba – J. Martínez – Th. Müller (S. Wagner, 82.), Goretzka – Gnabry (Renato Sanches, 74.), Ribéry – Lewandowski. Vezetőedző: Niko Kovac

Gólszerző: Reus (49., 67. – az elsőt 11-esből), Paco Alcácer (73.), ill. Lewandowski (26., 52.)
SZOMBATI EREDMÉNYEK
Hoffenheim–Augsburg 2–1 (Kramaric 65., Nelson 84., ill. A. Finnbogason 70.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Sahin 59., ill. Pléa 39., 48., 52.)
Freiburg–Mainz 1–3 (Sallai 73., ill. Gbamin 6., Mateta 18., Onisiwo 75.)
Fortuna Düsseldorf–Hertha BSC 4–1 (Uszami 51., Hennings 63., Raman 84., 92., ill. Selke 88.)
Nürnberg–VfB Stuttgart 0–2 (Baumgartl 68., Thommy 82.)

PÉNTEKI EREDMÉNY
Hannover–Wolfsburg 2–1 (Maina 31., Bebou 62. – 11-esből, ill. Weghorst 82. – 11-esből)