Esélyük sem volt Dárdaiéknak a Bayern ellen

Bár a forduló előtt még mindkét csapat tökéletes volt, a pályán nem látszott meg ez. Carlo Ancelotti Bayern Münchenje úgy játszott Dárdai Pál Herthájával, ahogy akart, és végül simán, 3-0-ra nyert.

Pedig az olasz figyelmeztette csapatát, hogy meg kell majd dolgozniuk a három pontért, mert a berliniek a Bundesliga legkompaktabb csapata.

Ennek ellenére - vagy talán pont emiatt - már a 16. percben, egy brilliáns Ribéry-szólóból megszerezte a vezetést az FC Holywood. A bal oldalon Alaba beadása pattant le a védőkről, de semmi baj, mert az osztrák-nigériai-filippínó visszapasszolta a franciának a tizenegyespont magasságába, a szélső meg egy brilliáns salsával megforgatta ellenfeleit, és úgy passzolt a kapuba, hogy Jarnstein csak hozzáérni tudott, védeni nem. 1-0!

Az egyenlítésre volt ugyan a fővárosiaknak egy lehetősége - Ibisevic fejelte le Vidalt, de Esswein lesen is volt, meg Neuer kapuja fölé is bombázott -, de amúgy nem sok sót ettek meg, labdabirtoklásban alig mentek 30% fölé.

Labda nélkül meg elég nehéz gólt lőni, labdával viszont annál könnyebb. Pláne, ha olyan játékosok vannak talonban, mint Thiago, aki a 68. percben elszedte a lasztit Allantól, és a tötymörgő brazil mellett a kapuba helyezett. 2-0!

Ezek után már csodát nem lehetett várni Dárdaiéktől, akik még egy les miatt meg nem adott Lewandowski-találatot is megúsztak. Inkább a 72. percben kapták a következőt: egy prímán balról jobbra kiforgatott támadás végén Robben lábáról került megpattanva a kapuba a labda.

A sima győzelem bebizonyította, hogy a Bundesligának idén is a toronymagas favoritja a Bayern; a Hertha pedig a másodikról az ötödik helyre esett vissza, mert győzelmével a Dortmund, a Köln és a Frankfurt is megelőzte.

Bundesliga, 4. forduló
Bayern München – Hertha BSC 3–0 (Ribéry 16., T. Alcántara 68., Robben 72.)
Bayer Leverkusen – Augsburg 0–0
RasenBallsport Leipzig – Borussia Mönchengladbach 1–1 (T. Werner 6., ill. F. Johnson 85.)
Schalke 04 – FC Köln 1–3 (Huntelaar 36., ill. Oszako 38., Modeste 77., Zoller 84.)
Werder Bremen–Mainz 1–2 (Hajrovic 12., ill. Malli 87., De Blasis 90+2.)