Botlott a Bayern, zárkóznak Dárdaiék

Csapatkapitánya remeklése hozta közelebb Dárdai Pál csapatát az illusztris vendégek előtt cask ikszelő Bayernhez.

A német labdarúgó bajnokság 6. fordulójában a még mindig európai kupaindulást érő pozícióban álló Hertha BSC a Hamburgot fogadta. Dárdai Pál csapata a 29. percben egy berlini szempontból jó helyre lecsorgó lövés után szerzett vezetést – a labda a tíz méteren álló Vedad Ibisevicshez pattant, a bosnyák labdájába ugyan belekapott René Adler, ám védeni nem tudott, így előnnyel mehetett szünetre a Dárdai-csapat.

A Hertha bosnyák csapatkapitánya a második játékrészben büntetőből is bevette a Hamburg kapuját, így Dárdai Pál csapata szezonbeli harmadik hazai mérkőzésén is győzött, a Freiburg 2-1-es és a Schalke 2-0-ás legyőzése után ezúttal ismét 2-0-ra. 2002 márciusa óta Ibisevic az első Hertha-játékos, aki egymást követő két Bundesliga-találkozón is duplázni tud, tizennégy éve Alex Alves volt képes ugyanerre a tettre.

Nem várt pontvesztésbe futott bele a Bayern München. Carlo Ancelotti csapata Joshue Kimmich találatával vezetett ugyan a szünetben, ám a 63. percben a Köln csatára, Anthony Modeste egyenlíteni tudott, így a bajorok az Atlético Madrid elleni hétközi BL-vereségük után második mérkőzésükön sem tudtak nyerni sőt, az 1-1-es eredménynek köszönhetően a Dortmund feljöhet egy pontra a bajorok mögé, ahol jelenleg Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC áll.

A Werder Bremen elleni mérkőzésen a hazai pályán játszó Darmstadt együttesében kezdő volt Kleinheisler László - a magyar válogatott középpályás éppen a Werder Brementől érkezett kölcsönbe a Darmstadthoz -, akinek csapata Antonio-Mirko Colak góljával a 19. percben jutott előnyhöz, a horvát csatár büntetőből volt eredményes. A második félőben Lamine Ludovic Sané góljával előbb egyenlített, majd Serge Gnabry révén a vezetést is megszerezte a brémai alakulat, de megőrizni nem tudta, ugyanis a hazaiaktól Colak ismét eredményes volt. A döntetlent követően a Darmstadt tizennegyedik a Werder Bremen pedig tizenötödik a tabellán.

Huszti Szabolcs - Kleinheislerhez hasonlóan - szintén kezdő volt a Bundesliga 6. fordulójában, ahol 75 percet játszott, együttese, a Frankfurt azonban kikapott a Freiburg otthonában, így Husztiék nyolcadikok, a győztes Freiburg pedig kilencedik a bajnokságban.

A magyar válogatott csatára, a vendég Hoffenheimet erősítő Szalai Ádám a kispadon kezdte az Ingolstadt elleni bajnokit, ahol Sandro Wagner góljával a 11. percben a Hoffenheim szerezte meg a vezetést. A csapat Kerem Demirbay révén a 35. percben kétgólos előnyre tett szert. Szalai a 69. percben az első gólt szerző Wagner helyére állt be, és ugyan az Ingolstadt a 95. percben kozmetikázott az eredményen, Lukas Hinterseer büntetőből lőtt gólja csak szépségtapasz volt, a Hoffenheim 2-1-re legyőzte vendéglátóját. Szalai együttese győzelmének köszönhetően felkúszott a tabella hetedik helyére, míg az Ingolstadt tizenhatodik a német pontvadászatban.

Labdarúgás, Bundesliga, 6. forduló
Bayern München-1. FC Köln 1-1 (1-0) gólszerzők:Kimmich (40.), ill. Modeste (63.)
Hertha BSC-Hamburger SV 2-0 (1-0) gólsz.: Ibisevic (29., 70. a másodikat büntetőből)
Ingolstadt 04-Hoffenheim 1-2 (0-2) gólsz.: Hinterseer (90+5. bünt.), ill. Wagner (11.), Demirbay (35.)
Freiburg-Eintracht Frankfurt 1-0 (1-0) gólsz.: Grifo (4.)
SV Darmstadt 98-Werder Bremen 2-2 (1-0) gólsz.: Colak (19. bünt., 73.), ill. Sané (51.), Gnabry (67.)

később:
Bayer Leverkusen-Borussia Dortmund 18.30

pénteken:
RB Leipzig-FC Augsburg 2-1 (1-1) gólsz.: Forsberg (11.), Y. Pouslen (52.), ill. Ji Dong-Won (14.)

vasárnap:
VfL Wolfsburg-FSV Mainz 15.30
Schalke 04-Borussia Mönchengladbach 17.30

A Bayern München mérkőzésének illusztris vendége volt, azonban a Terminátor, Arnold Schwarzenegger nem láthatott gólzáporos Bayern-győzelmet!