Az utolsó forduló dönt Dárdaiék sorsáról, kikapott a Bayern

A Bundesliga utolsó előtti fordulóját bonyolították le szombat délután, a Hertha BSC gólnélküli döntetlent játszott, így még nem biztos a bennmaradás.

A Bayern München bajnoki címe már rég eldőlt, az is biztos volt, hogy a Wolfsburg, a Mönchengladbach és a Leverkusen lesz még ott következő idényben a Bajnokok Ligájában, a Bayernek selejtezőn kell pályára lépnie, a Mönchengladbach története során először lesz ott a főtáblán.

Hiába vezetett a Bayern München a Freiburg otthonában Bastian Schweinsteiger révén, a hazaiak fordítottak, így zsinórban három bajnoki vereségénél jár Pep Guardiola csapata.

Egy győzelem kellett volna Dárdai Pál csapatának, a biztos bennmaradáshoz, de zsinórban hatodik alaklommal sem jött a siker, a Frankfurt elleni gólnélküli meccs után az utolsó fordulóban is lesz miért izgulniuk a berlinieknek.

A sereghajtó Stuttgart legyőzte a Hamburgot, így helyet cserélt a két csapat, hihetetlen izgalmak várhatók majd az utolsó fordulóban. Stieber Zoltán a 64. percben állt be.

Szalai Ádám a 76. percben lépett pályára a Bayer Leverkusen–Hoffenheim találkozón.

Bundesliga, 33. forduló
Schalke–Paderborn 1–0 (Hünemeier 89. – öngól)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 2–0 (Calhanoglu 45+1., Kiessling 61.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 2–1 (Caligiuri 1., Naldo 49., ill. Aubameyang 11. – 11-esből)
Mainz–Köln 2–0 (Dzsa Cseol 47., Samperio 83.)
Augsburg–Hannover 1–2 (Hitz 30. – 11-esből, ill. Stindl 24., 55.)
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 0–0
Werder Bremen–Mönchengladbach 0–2 (Raffael 53., 86.)
Freiburg–Bayern München 2–1 (Mehmedi 33., Petersen 89., ill. Schweinsteiger 13.)
Stuttgart–Hamburg 2–1 (Gentner 27., Harnik 35., ill. Kacsar 12.)