A hosszabbításban veszített pontokat a Hertha

A 92. percig vezetett Husztiék ellen a Dárdai-csapat, vékonyka Bayern-győzelem Hamburgban.

A Dárdai Pál által irányított, európai kupaindulást érő helyen álló Hertha BSC a Frankfurt otthonába látogatott a német labdarúgó bajnokság 5. fordulójának szombat délutáni, fordulatokban gazdag mérkőzésén. A találkozó első gólját a végül két találatig jutó Vedad Ibisevic révén a Hertha szerezte, ám a hazaiak még az első játékrészben maguk javára fordították az eredményt. A második félidőben Dárdai Pál csapata lőtt zsinórban két találatot, a másodikat a magyar edző által a szünetben pályára küldött Alexander Esswein.

A berliniek a hosszabbításig nyeregben érezhették magukat, azonban ekkor jött a jamaikai Michael Hector és gólra váltotta Ante Rebic passzát elvéve ezzel a fővárosiaktól két fontos pontot. A végeredmény 3-3 lett, amivel a Hertha pedig zsinórban másodszor veszített ponto(ka)t. Ennek, valamint a Mönchengladbach délutáni győzelmének is köszönhetően Dárdaiék egy helyet hátracsúsztak a táblázaton, ám még mindig az európai kupaszereplést érő hatodik helyen állnak.

A délután folyamán játszott a listavezető Bayern München is, mely nagyon megszenvedett Hamburgban, és végül csak egy Kimmich-góllal tudott győzni az Elba partján. Javier Hernández parádéját hozta a másik Bajnokok Ligája-résztvevő, a Leverkusen mérkőzése, a mexikói támadó mesterhármast ért el, 3-2-es győzelemhez segítve ezzel csapatát a Mainz ellen.

Labdarúgás, Bundesliga, 5. forduló
FC Augsburg-SV Darmstadt 98 1-0 (0-0) gólszerzők: Finnbogason (47.)
Eintracht Frankfurt-Hertha BSC 3-3 (2-1) gólsz.:  Fabián (39.), A. Meier (45.), Hector (90+2.), ill. Ibisevic (19., 58.), Esswein (65.)
Hamburger SV-Bayern München 0-1 (0-0) gólsz.: Kimmich (88.)
FSV Mainz-Bayer Leverkusen 2-3 (2-1) gólsz.: Malli (31.), Bell (35.), ill. J. Hernández (32., 66., 90+2.)
Borussia Mönchengladbach-FC Ingolstadt 2-0 (1-0) gólsz.: Stindl (42.), Wendt (76.)

később:
Werder Bremen-VfL Wolfsburg 18.30

vasárnap:
1899 Hoffenheim-FC Schalke 04 15.30
1. FC Köln-RB Leipzig 17.30

pénteken játszották:
Borussia Dortmund-SC Freiburg 3-1 (1-0) gólsz.: Aubameyang (45.), Piszczek (53.), R. Guerreiro (90+1.), ill. Philipp (60.)