A Gladbach leléptette Husztiékat, és tartja a lépést Dárdaiékkal

Nem sikerült jól Niko Kovac edzői bemutatkozása Huszti Szabolcs csapatánál, a Frankfurtnál, amely nagyon sima vereséget szenvedett Mönchengladbachban, a 26. forduló szombati játéknapján. A Gladbach megelőzte a Schalkét és nem engedte eltávolodni magától a már dobogós Herthát.

Huszti Szabolcs az 50. percben állt be az Eintrachta Haszebe Makoto helyére 1-0-s állásnál, s bár csapata egyik legaktívabbja volt, neki is meg kellett hajolnia a kulturált futballt bemutató házigazd előtt.

A Borussia Stindl első félidei találata után még kétszer megadásra késztette a Frankfurt védelmét, előbb Raffael emelt a hálóba 34 méterről Lukas Hradecky kapus hibája után, majd Mahmoud Dahoud remek egyéni alakítása hozta meg a 3-0-t.

Szalai Ádám végigjátszotta a Köln elleni meccset, amelyen sorozatban az ötödik hazai vereségét kellett elkönyvelnie a Hannovernek.