Zseniális: Szalai újra duplázott a Bundesligában!

Kereken egy hónap után ismét remekelt a magyar támadó a Hoffenheimben. Alázott a Dortmund és a Bayern is.

A Bundesliga 23. fordulójának szombati játéknapján a Hoffenheim Szalai Ádámmal a kezdőben fogadta az Ingolstadt csapatát. Az első félidőt követően 1-1-et mutatott az eredményjelző, majd a 60. percben Sule öngóljával meglepetésre a kiesőhelyen szerénykedő vendégek szereztek vezetést. Ekkor érkezett a magyar válogatott támadója, aki előbb a 62. minutumban fejesgóllal egalizált, majd - Andrej Kramaric vezetőgólját követően - a kékek negyedik gólját is belőtte egy centerezés után. Szalai kereken egy hónap után duplázott ismét a Bundesligában - a Hoffenheim kiütéses, 5-2-es sikerének köszönhetően jelenleg a tabella 4. helyén tanyázik.

A két nagyágyú is pályára lépett szombaton: a Bayern München Javi Martínez, Juan Bernat és Franck Ribéry találataival 3-0-ra intézte el idegenben a mindig veszélyes Kölnt, míg a Borussia Dortmund hazai környezetben verte agyon a Leverkusent: Aubameyang kétszer is betalált, emellett Dembele, Pulisic, Schürrle és Guerreiro tette teljessé a gyógyszergyáriak 6-2-es semmizését.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

Hoffenheim–Ingolstadt 5–2 (Rudy 17., Szalai 62., 79., Kramaric 77., Hübner 88., ill. Cohen 38., Süle 60. – öngól)

Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 6–2 (O. Dembélé 6., Aubameyang 27., 70., Pulisic 77., Schürrle 85. – 11-esből, Guerreiro 92., ill. Volland 48., Wendell 74.)

1. FC Köln–Bayern München 0–3 (J. Martínez 25., Bernat 48., Ribéry 90.)

Mainz–Wolfsburg 1–1 (Cordóba 24., ill. Gómez 20.)

Werder Bremen–Darmstadt 2–0 (M. Kruse 75., 92. – az elsőt 11-esből)