Hosszabbítás után klubvilágbajnok a Real Madrid

A Real Madrid nyerte a Japánban rendezett labdarúgó-klubvilágbajnokságot, miután a vasárnapi fináléban a mesterhármast jegyző Cristiano Ronaldo vezetésével, hosszabbítás után 4-2-re legyőzte a házigazda Kashima Antlers együttesét.

A klubvilágbajnokságon a hat kontinens legrangosabb klubsorozatának győztese, valamint a házigazda szerepelt - utóbbi első ázsiai csapatként jutott el a torna fináléjáig.

A királyi gárda már a kilencedik percben megszerezte a vezetést a döntőben - melynek negyedik játékvezetője Kassai Viktor volt -, Karim Benzema egy kipattanó labdát vágott hét méterről a kapuba. A domináló spanyol együttesnek több lehetősége is volt a különbség növelésére, ám újabb gólt némi meglepetésre a japán bajnok szerzett: a Kashima Antlers Sibaszaki Gaku találatával egyenlített a szünet előtt.

A fordulás után Sibaszaki 18 méterről újra bevette Keylor Navas kapuját, ám 8 perc múlva Cristiano Ronaldo büntetőből egyenlített. A rendes játékidő nem hozott újabb találatot, a hosszabbításban Benzema tökéletes ütemű kiugratása után Ronaldo megszerezte második gólját. Bár a japán együttes a kapufát eltalálta még, betalálni a négyszeres aranylabdás portugál támadó tudott újra, így a Real Madrid megnyerte a finálét, s klubcsúcsát tovább javítva immár 37 tétmérkőzés óta veretlen.

Ez volt a királyi gárda ötödik sikere a sorozatban, ezzel az örökrangsor élére lépett, megelőzve a négyszeres győztes AC Milant. A jogelőd klubvilágkupát is beleszámítva az 55. kiírásból 30. alkalommal született európai siker, míg 25-ször dél-amerikai csapat nyert.

Klubvilágbajnokság, döntő:
Real Madrid (spanyol)-Kashima Antlers (japán) 4-2 (1-1, 2-2, 4-2)
Gól: Benzema (9.), C. Ronaldo (60., 98., 104, az elsőt 11-esből), illetve Sibaszaki (44., 52.)

Bronzmérkőzés:
Atlético Nacional (kolumbiai)-Club América (mexikói) 2-2 (2-1) - tizenegyesekkel: 4-3