Real Madrid ikszelt a Honvéddal, a Flamengo kikapott a Puskástól

Rangos torna vette kezdetét Felcsúton.

A Puskás Akadémia tudósítása:

"Nagyszerű sikert aratva 1–0-ra győzték le fiataljaink a Flamengo U17-es csapatát a 11. Puskás–Suzuki-kupa nyitómérkőzésén.

Fél perccel a kezdő sípszót követően a brazilok máris helyzetbe kerültek, Rhyan tizenhét méterről eleresztett lövése a kapunk fölé szállt. Ezt követően nagyjából kiegyenlített, ám igen harcos játék folyt a pályán. A 11. percben egy kemény összeütközést követően Papp Milán maradt a földön. Őt később le is kellett cserélni, helyére Posztobányi érkezett. A 13. percben aztán jött a gól: a Skribek buktatásáért megítélt szabadrúgást Magyar Zsolt tekerte gyönyörűen a jobb felső sarokba, mintegy húsz méterről. Tíz perccel később egy jobb oldali akciót követően ismét Magyar próbálkozott, labdája a jobb kapufa mellett ment el.

A fordulást követően maradt a férfias játék. A Flamengo nagyobb sebességre kapcsolt, ám komolyabb helyzetük nem igazán adódott. Az 51. percben Komáromi előtt adódott lehetőség a tizenhatoson belül, de nem találta el jól a játékszert. A hosszabbításban Rodrigo tudott kapura fordulni a büntetőterületen belül, de Ásványi biztosan védett. A szervezett támadások mellett a védelmünk is jól működött, többször állítottuk lesre a vendégek csatárait, így megérdemelten győztünk.
A találkozót követő büntetőpárbajt 5-4-re a Flamengo csapata nyerte.

11. Puskás–Suzuki-Kupa
CR Flamengo–Puskás Akadémia 0-1 (0-1)
Gólszerző: Magyar Zsolt (13.)

A felcsúti Pancho Arénában zajló Puskás-Suzuki-Kupa második napjának nyitómérkőzésén a Budapest Honvéd 1–1-es döntetlent játszott a Real Madrid együttesével.A Budapest Honvéd szerzett vezetést büntetőből, amelyet Cipf Dominik értékesített. A 2x30 perces összecsapás második játékrészében a királyiak korosztályos csapata egyenlíteni tudott Garcia révén az 53. minutumban.