Nemzetek Ligája: őrült meccset játszottak a portugálok!

Rangadót nyertek a szerbek.

Csütörtökön megkezdődtek az UEFA Nemzetek Ligája 3. fordulójának küzdelmei, a nap csúcsmeccse a Lengyelország–Portugália találkozó volt, amelyet az Európa-bajnok Cristiano Ronaldo hiányában is magabiztos teljesítménnyel 3–2-re megnyert.

A C divízió 4-es csoportjában Szerbia idegenben győzte le 2–0-ra Montenegrót, míg a románokat az sem törte meg, hogy a hazai pályán játszó Litvánia a 90. percben egyenlített, Alexandru Maxim góljával a 94. percben 2–1 győzni tudtak. Az 1-es csoportban Izrael otthoni környezetben múlta felül 2–1-re Skóciát.

A D divízióban Koszovó hátrányból győzött 3–1-re Málta ellen és veretlenül vezeti a 3-as csoportot, a négyes másik mérkőzésén Feröer otthon kapott ki 3–0-ra Azerbajdzsántól.

Eredmények, 3. forduló:

A osztály:
3. csoport:
Lengyelország-Portugália 2-3 (1-2)
gólszerzők: Piatek (18.), Blaszczykowski (77.), illetve A. Silva (31.), Glik (öngól, 43.), B. Silva (52.)
Az állás: 1. Portugália 6 pont/2 mérkőzés (1-0), 2. Lengyelország 1/2 (3-4), 3. Olaszország 1/2 (1-2)

B osztály:
2. csoport:
Oroszország-Svédország 0-0
Az állás: 1. Oroszország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Törökország 3/2, 3. Svédország 1/2

C osztály:
1. csoport:
Izrael-Skócia 2-1 (0-1)
gólszerzők: Peretz (52.), Tierney (öngól, 75.), illetve Mulgrew (25. - 11-esből)
kiállítva: Souttar (61.)
Az állás: 1. Skócia 3/2 (3-2), 2. Izrael 3/2 (2-2) 3. Albánia 3/2 (1-2)