Folytatódik a PSG-uralom: újabb bajnoki arany!

Egymás után harmadszor bajnok a Paris Saint-Germain labdarúgócsapata Franciaországban, miután 2-1-re győzni tudott szombat este Montpellier-ben, a 37. fordulóban!

Télen még úgy tűnt, a Marseille képes lehet a trónfosztásra, aztán a Lyon lépett elő első számú kihívóvá, de végül mindkét csapatot lerázta magáról a PSG, amelynek előnye már nyolcpontos a záró forduló előtt.

A meccsen Matuidi talált először a kapuba Rabiot kiugratása után, majd Aurier beadását követően Lavezzi köszönt be. Mounier szépített még a szünet előtt.

A fővárosi alakulat a bajnoki arany, a Francia Szuperkupa-trófea és a Francia Ligakupa-cím mellé a negyedik serlegét is begyűjtheti ebben a szezonban, ha nyerni tud a május 30-i Francia Kupa-döntőben, az Auxerre ellen, a Stade de France-ban.

A topbajnokságok közül már csak Spanyolországban nem avattak még győztest.

Ligue 1, 37. forduló:
Montpellier-PSG 1-2 (1-2)

G.: Mounier (40.), ill. Matuidi (17.), Lavezzi (26.)

A további eredmények: Bastia-Caen 1-1, Évian-St. Étienne 1-2, Guingamp-Toulouse 2-1, Lille-Marseille 0-4, Lyon-Bordeaux 1-1, Monaco-Metz 2-0, Nantes-Lorient 1-1, Nice-Lens 2-1, Reims-Rennes 1-0.