Ez történt szombaton a legnépszerűbb európai sztárcsapatokkal

Hősök, hihetetlen statisztikák, gólösszefoglalók.

Premier League

Az Arsenal-Hull City mérkőzés meglepő módon egy vendég helyzettel kezdődött, de nem kellett sokat várni, hogy a hazai csapat is veszélyeztessen. A nyomás gólra is érett, amikor a 34. percben az egész meccsen nagyon élő Özil kapott egy labdát, amit továbbított a fiatal Iwobinak. A nigériai játékos okosan játszott össze a némettel, aki lendületből érkezve beadta a labdát, ami azonban egy Hull játékost talált, aki rosszul szabadított fel, így Gibbs lőhetett, azonban ezt is blokkolták a vonalon. Sánchez egy jó csatárhoz méltóan érkezett és nagy nehezen be is vette Jakupovic hálóját. Alexis Sáncheznek így a PL-ben 3 meccsen 6 pontot ért el a Tigrisek ellen (5 gól, 1 assziszt), ami valami remek statisztika. Ezzel a chilei a legutóbbi 13 meccsen 15 találatban is benne volt (10 gól/5 gólpassz). A 90. percben egy kontrával jöhettek az Ágyúsok, pontosabban Sánchez, aki okosan vitte el a labdát a kimozduló Jakupovic mellett, így középre emelhette, ahol az érkező Lucas Perez fejese Clucas kezét találta, így jöhetett a büntető. Alexis belőtte a tizit, amivel duplázott, így az Arsenal is kényelmesen nyert 2-0-ra.

A Manchester United-Watford mérkőzés elején még a vendég gárda veszélyeztetett Holebasz révén, de De Gea fantasztikusan védett, már nem először idén. A 32. percben a United nyomása meghozta a gyümölcsét, hiszen Mkhitaryan játszott össze Matával, majd jött Martial beadása, amire tökéletesen érkezett a spanyol. A 60. percben egy labdaszerzést követően ismét Martial volt a főszereplő, de a francia ezúttal nem adta le, hanem rálőtte, ezzel nyert a hazai csapat 2-0-ra. Martial ezzel a debütálása óta több gólban volt benne, mint bármelyik Manchester United játékos (22-14 gól/8 gólpassz)

A Liverpool-Spurs meccsen mindössze 16 percet kellett várni az első találatra, amikor a visszalépő Firmino szerzett labdát, majd passzolta Wajnaldumhoz, aki valami zseniálisan ugratta ki az Afrika Kupáról visszatérő Manét. A szenegáli okosan tette el a labdát Lloris mellett, amivel ő a Liverpool legveszélyesebb játékosa idén a maga 11 góljával és 4 gólpasszával. Mindössze 138 másodpercet kellett várni a második találatra, amikor Dier bénázott egy sort, sokat hezitált, így Mané labdát szerzett, lepasszolta, de Lloris előbb Lallana, majd Firmino lövését is hárította, így került a játékszer Mané elé, aki végre bevágta azt.