MAGYARORSZÁG: Ásványi – Kovács K., Mocsi, Csóka, Majnovics – Schön, Szendrei, Bokros, Szoboszlai, Szerető (Kiss T. 58., Bencze M. 82.) – Tímári (Torvund, 74.). Edző: Németh Antal.
SZLOVÉNIA: Gril – Trontelj, Zec, Stojinovic, Kurtovic – Stusej (Demirovic, 77.), Maher, Stravs (Simic, 77.) – Prelec, Matko (Kolobaric 62.), Kregar (Kolmanic, 62.). Edző: Agron Salja.
Gól: Szoboszlai (60.), Schön (66.), ill. Matko (14.)
Sárga lap: Schön (25.), Zec (57.), Stojinovic (85.), Szendrei (85.)

Nagyon fontos meccset nyert meg az U19-es válogatott. A 58. percben Szoboszlai és Trontelj csaptak össze a labdáért, aztán egymásnak estek, ott termett mindenki, és a lökdösődés végén a játékvezető sárgával díjazta Szendrei és Stojinovic harciasságát.

"U19-es válogatottunk szerdán megkezdte szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán: Németh Antal csapata hátrányból fordítva, megérdemelten győzött Szlovénia ellen.

A 2000-es születésű játékosokból álló válogatott másfél évvel ezelőtt – még az U17-es korosztályban – kijutott az Európa-bajnokságra, ahol a hatodik helyet szerezte meg. A csapat most ismét nekifut egy Eb-selejtező sorozatnak, ezúttal már U19-es válogatottként. Ebben a korosztályban jóval nehezebb a részvétel kiharcolása, hiszen nem tizenhat, hanem csak nyolc együttes lehet ott az Európa-bajnokságon.

A Németh Antal vezette együttes a másfél éve az Eb-n szereplő játékosokra épül, alig változott a keretünk a horvátországi tornához képest, az ottani kulcsemberek közül egyedül a sérült Csoboth Kevinre nem számíthat most a szakmai stáb. Ott lesz azonban a meccseken Szoboszlai Dominik, aki az elmúlt időszakban már az U21-es válogatottban kapott szerepet, és több alkalommal kerettag volt az A-válogatottnál is.

A magyar válogatott első mérkőzésén Szlovénia ellen lépett pályára az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Csapatunk kissé talán idegesen kezdte a mérkőzést, ellenfelünk magához ragadta a kezdeményezést, és a párharcokban is agresszívebbnek tűnt.

Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de Szlovénia valamivel többet birtokolta a labdát – ennek ellenére megszerezhettük volna a vezetést, de egy bal oldali szögletet követően Mocsi nagy helyzetben rosszul találta el a labdát.

Ez viszont megbosszulta magát: a 14. percben megszerezte a vezetést ellenfelünk: a magyar védelem nem tudott felszabadítani egy szlovén támadást követően, a szabad labdáért vívott küzdelemnek pedig szabadrúgás lett a vége. Aljosa Matko állt a labda mögé, és mintegy 25 méterről, középről, a sorfal felett kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

A kapott gólra jól reagált a magyar válogatott, amely átvette a meccs irányítását, jóval többet birtokolta a labdát a védekezésre kényszerülő ellenfelénél, és bár a szlovén kontrákban is volt veszély, igazi gólhelyzetet csak a mi csapatunk tudott kidolgozni. Előbb Kovács Krisztián húzhatott kapura egy hosszú indítással, de a kritikus pillanatban beérték, majd Schön kétszer is nagy helyzetben lőtt kapura, de előbb blokkolták, majd a 41. percben a kapufát találta el. A félidő végén nagyon érett már a magyar egyenlítés, de végül szlovén előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött: magyar fölénnyel, de immár magyar góllal. Szoboszlai harcolt ki egy szabadrúgást a balösszekötő helyén, majd maga állt a labda mögé, és nagy erővel, pazar gólt lőtt a léc alá (1–1).

Az egyenlítés után öt perccel a vezetést is megszerezte a magyar csapat: Szoboszlai indította remek labdával a jobb oldalon Kisst, aki pontosan centerezett a hosszú oldalon érkező Schön elé, ő pedig a bal alsó sarokba vágta a labdát (2–1)."