Biztató magyar rajt az Európa-ligában

A Debrecen fél lábbal már az Európa-liga-selejtező második fordulójában tudhatja magát, miután 3-0-ra verte otthon a montenegrói Szutjeszkát. Gera Zoltán korai góljával vezetéshez jutott az FTC Hollandiában, de a szünet előtt egyenlített a Go Ahead Eagles. Az MTK 0-0-ra végzett a szerb Vojvodinával a Szusza Ferenc Stadionban.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:
MTK-Vojvodina (szerb) 0-0
Szusza Ferenc Stadion, 1000 néző, v.: Paolo Valeri (olasz).

MTK Budapest: Hegedüs - Bese, Vukmir, Grgic, Vadnai - Thiam, Vass - Strestík (Myke, a szünetben), Kanta, Varga Sz. (Szatmári, 59.) - Torghelle (Schrammel, 93.).

Vojvodina: Zakula - Vaszilics, Djurics, Dinga, Nasztics - Sztaniszavljevics, Puskarics, Ivanics (Kordics, 93.), Szekulics, Palocsevics (Sztamenics, 64.) - Mrdakovics (Makszimovics, 89.).

Sárga lap: Torghelle (33.), Varga Sz. (49.), Vadnai (74.) illetve Puskarics (19.), Dinga (28.), Vaszilics (46.)

Az MTK igazságos döntetlent játszott a szerb bajnokság legutóbbi kiírásának negyedik helyezettjével. Varga Szabolcs kétszer is vezetéshez juttathatta volna a kék-fehéreket az első félidőben, a szünet előtt a kaputól hét méterre, üresen állva kapásozott, de lábáról leperdült a labda. A hajrá már egyértelműen az újvidékieké volt, végül azonban kihúzták 0-0-val a budapestiek, akik összességében nem lehetnek elégedetlenek az eredménnyel.

Go Ahead Eagles (holland)-Ferencváros 1-1 (1-1)
JenS Vesting Stadion, 8000 néző, v.: Pawson (angol).

Go Ahead Eagles: Cummins – Nieuwpoort, Vriends, Schenk, Teijsse – Duits (Lambooij, 74.), Van Ewijk (Rijsdijk, 63.), Türüc – Van Overbeek, Ten Den (Schalk, 83.), Wolters.

Ferencváros: Dibusz – Ramírez, Nalepa, Mateos, Leandro – Gera, Gyömbér – Lamah (Ugrai, 79.), Somália (Busai, 86.), Varga R. (Nagy., 79.) – Böde.

Gólszerzők: Vriends (45.) ill. Gera (4.)
Sárga lap: Türüc (21.), Schenk (37.), Duits (43.)

A Fradi Gera Zoltán remek góljának köszönhetően már három perc elteltével ünnepelhetett Hollandiában, de a szünet előtti másodpercekben Bart Vriends szöglet utáni bólintásából egyenlített a GAE - nem is érdemtelenül. A térfélcsere után is kiegyenlített csata folyt a pályán, a mérleg nyelve mindkét irányba billenhetett volna: Busai ordító ziccert hibázott, Van Overbeek lövésénél pedig hatalmasat fogott Dibusz kapus.

Gera Zoltán gólja:

Debrecen-Szutjeszka Niksics (montenegrói) 3-0 (1-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5744 néző, v.: Raymond Crangle (északír).

Debreceni VSC: Verpecz - Jovanovic, Brkovics, Mészáros, Korhut - Mihelic, Varga J., Szakály P., Bódi (Zsidai, 85.) - Kulcsár T. (Horváth Zs., 66.), Balogh N. (Sidibe, a szünetben).

Szutjeszka Niksics: Radovics - Lukics, Sofranac, Ognjanovics, Sztijepovics - Bozsovics, Nikolics, Kovacsevics, Vujovics, Mi. Vucsics (Ma. Vucsics, 59.) - Fukui.

Gólszerzők: Mihelic (16.), Brkovics (71.), Sidibe (74.)
Sárga lap: Brkovics (63.), illetve Ognjanovics (47.), Sofranac (92.)

A Debrecen kezdeményezően lépett fel a találkozó elején, és erőfeszítése hamar eredményre vezetett, mert Mihelic bő negyedóra elteltével bevette a montenegrói kaput. A középpályás a vendégek kapusának rövid felszabadítását emelte kapásból, jó 30 méterről az üres kapuba. A folytatásban kiegyenlített játék volt a pályán, sőt Verpecz kétszer is nagy bravúrral védett, így a hajdúságiak megőrizték előnyüket a szünetig.

A folytatásban eleinte mezőnyjátékkal telt az idő, majd a Debrecen fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került, és ez helyzetekben is megmutatkozott. Kondás Elemér együttese aztán három perc alatt két gólt szerezve magabiztossá tette előnyét, és ezzel igen jó helyzetből várhatja a visszavágót.

Videón a Loki-gólok:

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, első mérkőzések:
Bröndby (dán)-AC Juvenes/Dogana (San Marinó-i) 9-0 (6-0)
Botosani (román)-Tskhinvali (grúz) 1-1 (1-0)
Differdange 03 (luxemburgi)-Bala Town (walesi) 3-1 (3-1)
Saxan (moldovai)-Apollon Limasszol (ciprusi) 0-2 (0-1)
Sheriff (moldovai)-Odds BK (norvég) 0-3 (0-3)
Strömsgodset (norvég)-Partizani (albán) 3-1 (1-0)
Trakai (litván)-HB Tórshavn (feröeri) 3-0 (1-0)
Europa (gibraltári)-Slovan Bratislava (szlovák) 0-6 (0-5)
Broughton (walesi)-Lokomotiva Zagreb (horvát) 1-3 (1-0)
Celje (szlovén)-Slask Wroclaw (lengyel) 0-1 (0-1)
NK Domzale (szlovén)-Cukaricki (szerb) 0-1 (0-1)
Newtown (walesi)-Valletta FC (máltai) 2-1 (1-0)
Víkingur (feröeri)-Rosenborg (norvég) 0-2 (0-0)
Buducnost Podgorica (montenegrói)-Spartaks Jurmala (lett) 1-3 (1-2)
La Fiorita (San Marinó-i)-FC Vaduz 0-5 (0-3)
Cork City (ír)-KR Reykjavík (izlandi) 1-1 (1-1)
Birkirkara (máltai)-Ulisses FC (örmény) 0-0
Glenavon (északír)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 1-2 (0-2)
Crvena zvezda (szerb)-Kairat Almaty (kazah) 0-2 (0-1)
Linfield (északír)-Runavík (feröeri) 2-0 (0-0)
University College Dublin (ír)-F91 Dudelange (luxemburgi) 1-0 (1-0)
West Ham United (angol)-Lusitans (andorrai) 3-0 (2-0)
Glentoran (északír)-MSK Zilina (szlovák) 1-4 (0-2)
Shkendija (macedón)-Aberdeen (skót) 1-1 (0-0)
Víkingur Reykjavík (izlandi)-NK Koper (szlovén) 0-1 (0-0)
DEBRECENI VSC-Sutjeska Niksic (montenegrói) 3-0 (1-0)
MTK BUDAPEST-Vojvodina (szerb) 0-0
Go Ahead Eagles (holland)-FERENCVÁROS 1-1 (1-1)
Skonto (lett)-Saint Patrick's Athletic (ír) 2-1 (1-1)
Ordabasy Shymkent (kazah)-Beitar Jerusalem (izraeli) 0-0
Shirak (örmény)-Zrinjski (bosnyák) 2-0 (1-0)
Alashkert (örmény)-Saint Johnstone (skót) 1-0 (0-0)
Kruoja Pakruojis (litván)-Jagiellonia Bialystok (lengyel) 0-1 (0-0)
Laci (albán)-Inter Baki (azeri) 1-1 (1-0)
Aktobe (kazah)-Nomme Kalju (észt) 0-1 (0-0)
Atlantas Klaipeda (litván)-Beroe Stara Zagora (bolgár) 0-2 (0-0)
Dinamo Batumi (grúz)-Omonia (ciprusi) 1-0 (1-0)
Dinamo Tbilisi (grúz)-Qäbälä (azeri) 2-1 (0-0)
Lahti (finn)-Elfsborg (svéd) 2-2 (1-1)
Flora Tallinn (észt)-Rabotnicki (macedón) 1-0 (0-0)
Kukesi (albán)-Torpedo Zhodino (fehérorosz) 2-0 (1-0)
Jelgava (lett)-Liteksz Lovecs (bolgár) 1-1 (0-1)
Neftci (azeri)-Mladost Podgorica (montenegrói) 2-2 (1-1)
Olimpic Sarajevo (bosnyák)-Spartak Trnava (szlovák) 1-1 (1-0)
Sant Julia (andorrai)-Randers FC (dán) 0-1 (0-1)
Seinäjoki (finn)-Hafnarfjördur (izlandi) 0-1 (0-0)
Vaasa (finn)-AIK Solna (svéd) 2-2 (1-0)
Sillamäe Kalev (észt)-Hajduk Split (horvát) 1-1 (1-1)
kedden játszották:
Renova (macedón)-Dacia Chisinau (moldovai) 0-1 (0-1)
Progres Niederkorn (luxemburgi)-Shamrock Rovers (ír) 0-0
Balzan (máltai)-Zeljeznicar (bosnyák) 0-2 (0-2)

EL, ÉLŐ EREDMÉNYKÖVETÉS:

Európa-liga-selejtező, 1. kör, 1. meccs, végeredmények:

El-selejtező, 1. kör, 1. meccs, végeredmény:
Go Ahead Eagles (holland 2.o.)-Ferencváros 1-1 (1-1)

MTK-Vojvodina 0-0 a félidőben.

Go Ahead Eagles-Ferencváros 1-1, Vriends, 45+2.p. - szöglet utáni fejesgól a kapu bal oldalába.

Debrecen-Szutjeszka Niksics 3-0 (1-0)

Az MTK kezdője otthon a Vojvodina ellen (El-selejtező, 1. kör, 1. meccs, 20:30): Hegedűs - Bese, Grgic, Vukmir, Vadnai - Thiam, Vass Á. -  Strestík, Kanta J., Varga Sz. - Torghelle.

Debrecen-Szutjeszka 3-0, Sidibe, 74.p. - szépen lőtte el 11 méterről a kapus mellett a rövid alsóba.

Go Ahead Eagles-Ferencváros 0-1, Gera, 3.p. - Böde passzából, biztosan a jobb alsóba. Szép volt!

Debrecen-Szutjeszka 2-0, Brkovics, 71.p. - közeli fejes a léc alá Korhut szabadrúgása után.

Az FTC kezdője a holland Go Ahead Eagles otthonában (El-selejtező, 1. kör, 1. meccs, 20:00): Dibusz - Ramírez, Mateos, Nalepa, Leandro - Gyömbér, Somália - Varga R., Gera, Lamah - Böde.

Debrecen-Szutjeszka 1-0 a félidőben.

Debrecen-Szutjeszka 1-0, Mihelic, 16.p. - a kibokszolt labdát az üres kapuba emelte a szlovén!

A Debrecen kezdője otthon a montenegrói Szutjeszka Niksics ellen (El-selejtező, 1. kör, 1. meccs, 18:30): Verpecz - Jovanovic, Mészáros, Brkovics, Korhut - Mihelic, Varga J., Szakály P., Bódi  - Kulcsár T., Balogh N. Sidibe és Tisza is a cserepadon kapott helyett, csakúgy, mint két új igazolás, a kapus Radosevic és a csatár Horváth Zsolt, valamint Morozov, Zsidai és Nagy Zoltán.