A két mérkőzés alapján megérdemelten jutott tovább a Beitar.

Európa Liga, selejtező
Vasas-Beitar 0-3
Továbbjutott a Beitar 7-3-as összesítéssel

Lehetett tudni, hogy így lesz.

Nem igazán azt, hogy a Beitar kettős győzelemmel jut tovább úgy, hogy simábban nyer, mint az izraeli őrület után, amikor a 88. percben még 3-1-re mentek az angyalföldiek, majd kikaptak 4-3-ra.

Azt lehetett tudni, hogy a mérkőzésen sportszerű lesz a hangulat. A fociban (és a szurkolásban), a teljesítmény számít a megítélésnél. A Beitar ultrái magukról állítják azt, hogy Izrael legrasszistábbjai, mégis a Vasas honlapján kérték meg a magyarokat, hogy ne legyen provokáció a mérkőzésen. Mint már többször megírtuk: az izraeli szurkolók tisztelik a magyarokat, mert az ott játszott futballistáink bőven kivették a részüket a focijuk fejlődéséből. A kezdés előtt ezért a Beitar fanatikusai mezekkel ajándékozták meg azokat a volt magyar futballistákat, akit rengeteget tettek a csapatukért.

A nemzetközi porondra 17 év után kijutó Vasas el volt átkozva, egyébként nem először a megalapítása óta...

Remili Mohamed rögtön az elején szabadrúgásból a kapufát találta el, ahonnan a labda a kapusra, de onnan meg nem a kapuba pattant. Majd pár perccel később Nagy Gergely kivédett egy tizenegyest, de kicsivel később a vendégek kihasználták a hazai védelem hibáját.

Ez volt az a pillanat, amikor lélektanilag minden eldőlt. Az elszánt Vasas fölé tudott kerekedni az izraeliek magabiztossága, így megérdemelten nyerték meg a meccset, így továbbjutottak.

A Vasasnak azonban a 3-0-s veresége ellen sem kell szégyenkeznie, szurkolóinak szomorúnak lennie. Egy évvel ezelőtt majdnem kiesett az angyalföldi gárda (végül ugye a Puskás Akadémia húzta a rövidebbet), majd a tévés szakértők által kiesőnek jósolt alakulat végül bronzérmes lett és bejutott a kupadöntőbe.

A Beitar jobb csapat, jobbak a lehetőségei, többet is ér eleve a játékosállománya, míg az angyalföldi fiatalok nem rendelkeztek nemzetközi tapasztalattal.

De ha levonják a két mérkőzésből a megfelelő következtetést, akkor a magyar mezőnyben bőven kiemelkedő teljesítményre lehetnek ismét képesek...

"Csodálatos volt a közönség" - mondta a meccs után Michael Oenning, a Vasas vezetőedzője.

Kettős győzelemmel, de nagyon gyenge játékkal ment tovább a Fradi " NEMZETKÖZI FOCI › Európa Liga

FK Jelgava-FTC 0-1 (0-1) - összesítésben: 0-3 Sajnos azt kell írnunk, hogy unalmas és ötlettelen játékkal jutott tovább a Ferencváros az Európa Liga 1. selejtezőköréből. Az FK Jelgava stadionja Magyarországon talán a Mátészalkai MTK otthona lehetne, ennek ellenére a lett kiscsapat a második félidőben sokszor hozta nehéz helyzetbe a Fradit, a zöld-fehérek csak a szerencsének és a játékvezetőnek köszönhetik, hogy nem kaptak gólt.