A Napoli kiütötte a Wolfsburgot idegenben!

Először nyert a Napoli német földön története során, és nem is akárhogy: 4-1-gyel rendezte le a Wolfsburgot az Európa-liga-negyeddöntő csütörtök esti, első felvonásán. A visszavágó nem tűnik többnek formalitásnál.

A Napoli játszotta a szebb és a taktikusabb focit, és Higuaín vezetésével (az argentin már az első félidőben gólt szerzett és gólpasszt adott Hamsíknak) kétgólos előnyre tett szert a szünetig. A szlovák támadó középpályás aztán duplázott, majd két csereember, Insigne és Gabbiadini hozta össze a negyedik találatot. A Farkasok erejéből csak a szépítésre futotta Bendtner révén.

Ennél szebb ajándékról nem is álmodhatott volna a Napoli spanyol mestere, az 55. születésnapját ünneplő Rafa Benítez.

A jelek szerint tehát hathatott Aurelio De Laurentiis klubelnök közelmúltbéli fenyegetése, aki büntető edzőtábort helyezett kilátásba a játékosok számára a szezon végére.

A Sevilla a 88. percben fordította meg az állást otthon a Zenit ellen, a Fiorentina a 93. minutumban egyenlített Kijevben.

Érdekesség, hogy két olyan csapat veretlen még mindig a nemzetközi futballporondon ebben a szezonban, amelyről előzetesen ezt talán csak kevesen gondolták volna: az FC Porto és az FC Bruges.

El-negyeddöntő, 1. mérkőzések:
Wolfsburg-Napoli 1-4 (0-2)

G.: Bendtner (80.), ill. Higuaín (15.), Hamsík (23., 64.), Gabbiadini (77.)

További végeredmények: Sevilla-Zenit 2-1, Dinamo Kijev-Fiorentina 1-1, Bruges-Dnipro 0-0.

WOLFSBURG-NAPOLI 1-4, VIDEÓ:

All Goals | Wolfsburg 1-4 SSC Napoli 16.04.2015 HD by EuropeanLeagueLiveGoal