Kéz a kézben lépett tovább Franciaország és Svájc, Románia kiesett

A házigazda Franciaország Svájccal hozott le egy szalonremit az A-csoport utolsó fordulójában, míg Albánia történelmi sikert aratott Románia fölött, így keleti szomszédaink búcsúztak az Európa-bajnokságtól.

A franciák továbbjutása már biztos volt a mérkőzés előtt, egy pont megszerzésével csoportelsők, ha kikapnak Svájc az első, Franciaország a második. Az albánoknak nyerniük kellett, ha a harmadik helyet meg akarják szerezni és reménykedhetnek, hogy az esetleges három pont elég lesz a továbbjutáshoz.

A francia csapatból kikerült az Albánia elleni meccshez képest Ngolo Kanté, Blaise Matuidi, Dimitri Payet, Olivier Giroud és Anthony Martialis, az ő helyükre jött Yohan Cabaye, Paul Pogba, Moussa Sissoko, André-Pierre Gignac és Antoine Griezmann.

Az első tíz percben kisebb meglepetésre a svájciak uralták a játékot, hatalmas helyzetet hagytak ki egy szöglet után, amikor Fabian Schär csúsztatása után Embolo szerezhetett volna gólt.

Az első hazai helyzet a 12. percben érkezett, ekkor Pogba lövése, majd Sommer védése után landolt a labda a lécen. Egy perccel később megint Pogba tüzelt, de Sommer védett, majd a 17. percben újra Pogba lőtt, ezúttal ballal 25-ről és ugyan Sommer már verve volt, a léc kisegítette.

Ezután a csapatok kissé visszafogták magukat.

A második félidőben az 54. percig kellett várni egy érdekesebb jelenetre, ekkor is csak az keltett feltűnést, hogy Behrami szerelése nyomán kidurrant a labda…

Az 57. percben Antoine Griezmann játszott össze remekül Gignac-kal, majd előbbi lövését Sommer ütötte ki.

A hajrára beállt Dimitri Payet is, aki a 75. percben Sissoko beadása után kapásból a lécre tüzelt, ez volt a mérkőzés legszebb jelenete.

A hajrában csendesen csordogált a mérkőzés, Franciaország megnyerte a csoportot, Svájc a második, Albánia a románok elleni sikerrel harmadik lett, de ami nekünk a legfontosabb, a magyar csapatot biztosan nem előzi meg, ha a mieink a harmadik helyen végeznek majd, ugyanis nekünk már négy pontunk van!

Svájc–Franciaország 0–0, Lille, Stade Pierre-Mauroy, v.: Skomina (szlovén)

Svájc: Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djourou, R. Rodríguez – G. Xhaka, Dzemaili, Behrami – Mehmedi (Lang, 86.), Embolo (Seferovic, 74.), Shaqiri (Fernandes, 79.)

Franciaország: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Sissoko, Cabaye, Pogba – Coman (Payet, 63.), Griezmann  (Matuidi, 78.), Gignac

Sárga lap: Rami (25.), Koscielny (83.)

PERCRŐL-PERCRE ÉS A VIDEÓK

VÉGE!

86. perc: Xhaka meze megint elszkadt, közben Mehmedi helyére jön Elvedi

83. perc: Koscielny sárga

79. perc: Svájci csere, Shaqiri le, Fernandes be

77. perc: Griezmann ment le, Matuidi a helyén

75. perc: Végre egy kis foci! Sissoko robogott végig a jobboldalon, beadott, majd Payet kapásból tüzelt, de lövése a lécről a gólvonal elé pattant

74. perc: Svájc is cserél, Embolo helyére jön Seferovic

63. perc: Cserél Deschamps: Dimitri Payet érkezik Kingsley Coman helyére

57. perc: Griezmann és Gignac játszott össze, majd előbbi lövését ütötte ki a léc alól Sommer kapus

54. perc: Griezmann szerzett labdát, de Behrami úgy állította meg, hogy a labda is kidurrant közben!

52. perc: Az embernek egyre inkább az az érzése, hogy kéz a kézben szépen csendben tovább lép majd a két válogatott, közben Gignac lőtt egyet, de ki sem pattant Sommerről

49. perc: Egyelőre nem cseréltek a felek, egy svájci szöglet az eddigi legnagyobb esemény, de az is veszélytelen volt

46. perc: Svájc kezdi a második félidőt

Egy félidővel az A-csoport küzdelmeinek vége előtt:

1. Franciaország 7 pont
2. Svájc 5 pont
3. Albánia 3 pont
4. Románia 1 pont

FÉLIDŐ

43. perc: VEZET ALBÁNIA! Mamushaj gyönyörűen adott külsővel, jobbról középre, és Tatarusanu borzalmas kijövetele mellett Sadiku fejelt a kapuba!

37. perc: Xhakaról tépte le szó szerint a mezt Pogba, de nincs sárga lap...

36. perc: Most futószalagon érkeznek a francia szögletek, de állják a sarat a védők

33. perc: Kicsit rápihennek a játékosok a félidő hajrájára...

A másik pályáról: 23. perc: Első gólhelyzet a meccsen: az eddig semmit nem mutató albánok hatalmas lehetőséget hagytak ki, amikor egy kontra végén, beadásból Lenjani hat méterről bombázta az üres kapu fölé!

25. perc:
Rami kapott sárgát, egy szöglet után akart kapura lőni, de Mehmedit rúgta fejbe elég csúnyán

21. perc: Svájc is messziről próbálkozik, Mehmedi lövése ment kicsivel kapu fölé

17. perc: KAPUFA! Megint Pogba, ezúttal ballal jó 25 méterről a felső lécet lőtte telibe

13. perc: Pogba ezúttal ballal tüzelt kisodródott helyzetből, de Sommer megint szögletre ment

12. perc: Az első francia helyzet, Gignac legurítása után Pogba lőtt a bal felső felé, de Sommer kipaskolta a labdát

8. perc: Kisebb meglepetésre egyelőre a svájciak uralják a játékot, hatalmas helyzet maradt ki egy szögletet követően. Fabian Schär csúsztatása után Pogbáról pattant a saját kapuja felé a labda, Embolo próbálkozott fekve a gólszerzéssel, de kiefelé pattant róla a labda

4. perc: Ismerkednek a cspatok, egyelőre komolyabb helyzet nélkül.

1. perc: A szlovén Damir Skomina sípjelére indulnak a csapatok, a franciák fehérben, a svájciak ma pirosban szerepelnek

20.55: A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődnek a ma esti meccsek

20.41: A franciák 1992 májusában kaptak ki legutóbb Svájctól, azóta hatszor találkoztak, három győzelem melett három döntetlen a mérleg.

A franciák továbbjutása már biztos, egy pont megszerzésével csoportelsők, ha kikapnak Svájc az első, Franciaország a második. Az albánoknak nyerniük kell, ha a harmadik helyet meg akarják szerezni és reménykedhetnek, hogy az esetleges három pont elég lesz a továbbjutáshoz.

20.25: A francia csapatból kikerült az előző meccshez képest Kanté, Matuidi, Payet, Giroud és Martial, az ő helyükre jött Cabaye, Pogba, Sissoko, Gignac és Griezmann

20.10: Románia–Albánia

Románia: Tatarusanu – Sapunaru, Grigore, Chiriches, Matel – Hoban, Prepelita, Popa, Stanciu – Stancu, Alibec

Albánia: Berisha – Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli – Basha, Abrashi, Memushaj, Lila, Lenjani – Sadiku

20.07: Íme, a főmeccs kezdői:

Svájc–Franciaország

Svájc: Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez – Behrami, Dzemaili, Xhaka – Shaqiri, Embolo, Mehmedi

Franciaország: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Cabaye, Sissoko, Pogba – Griezmann, Gignac, Coman

20.00: Lassan megtudhatjuk a kezdőket, jelenleg így fest a csoport: