Ronaldo 12 év után ismét Eb-aranyért játszhat!

Portugália jutott elsőként a franciaország labdarúgó Eb vasárnapi döntőjébe, miután megérdemelt, 2-0-s győzelmet aratott a torna meglepetéscsapata, Wales felett szerda este Lyonban. Cristiano Ronaldo percekkel a fejesgólja után gólpasszt adott Naninak a második félidőben. Wales néhány Bale-átlövés kivételével ártalmatlan volt. CR-ék először nyertek az Eb-n rendes játékidőben, és továbbra is veretlenek Fernando Santos kapitánysága alatt. Ronaldo beérte a kilencgólos Platinit az Eb-góllövők örökranglistájának élén. A luzitánok a németekkel vagy a franciákkal játszanak majd a serlegért a Stade de France-ban.

Eb-elődöntő
Portugália-Wales 2-0 (0-0)
Lyon, Grand Stade OL, vezette: Jonas Eriksson (svéd).

Portugália: Rui Patrício - Cédric, Fonte, Bruno Alves, Guerreiro - Danilo Pereira, Adrien Silva (Moutinho, 79.), Renato Sanches (André Gomes, 74.) - Joao Mário,  Cristiano Ronaldo, Nani (Quaresma, 87.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos.
Cserepad: Anthony Lopes, Eduardo, R. Carvalho, Eliseu, Moutinho, Vieirinha, André Gomes, Rafa Silva, Éder, Quaresma.

Wales: Hennessey - Chester, A. Williams, Collins (J. Williams, 65.) - Gunter, Allen, Ledley (Vokes, 58.), King, N. Taylor - Bale, Robson-Kanu (Church, 62.). Szövetségi kapitány: Chris Coleman.
Cserepad: Ward, O. Williams, Edwards, Richards, Cotterill, G. Williams, Vokes, Vaughan, Church, J. Williams.

G.: Ronaldo (50.), Nani (53.)

Sárga lap: Bruno Alves (71.), Ronaldo (72.), ill. Allen (8.), Chester (61.), Bale (88.)

Eb 2016 – menetrend, tabellák, összefoglalók, és a góllövőlista egy helyen!

A portugáloknak még mindig fáj a 2004-es, hazai környezetben elveszített Eb-döntő, és most meglesz a lehetőségük arra, hogy kárpótolják a szurkolókat, igaz a döntőnek már nem feltétlenül Ronaldóék lesznek az esélyesei.

Portugália védelme Pepe nélkül is jól állt a lábán, a csapat szervezettségből ezúttal is jelesre vizsgázott, és elöl pedig joggal bízott abban, hogy előbb vagy utóbb célt ér Nani, Ronaldo, vagy a jolly joker Quaresma (aki most is a padon kezdett).

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, egy Bale-kapásozást tekintve nem igazán forogtak veszélyben a kapuk.

A második félidő elején pillanatok alatt eldőlt minden. Először Ronaldo egy szöglet után magasodott a walesi védők fölé, és nem kegyelmezett. Aztán ugyanő lőtt be keményen a kapu elé, és Naninak csak bele kellett tennie a lábát, már nyúlhatott is Hennessey a hálóba.

A walesiek görcsösnek mutatkoztak támadásban, miközben CR-ék kedvükre kontrázhattak, s bár a kiütés is benne volt a meccsben, végül tisztes vereséggel búcsúzott a meglepetéscsapat.

PERCRŐL PERCRE

93.: VÉGE!!!! KETTŐ-NULLA! EB-DÖNTŐS PORTUGÁLIA!!!

90.: Három perc.

88.: Bale-sárga.

87.: Csere: Nani helyett Quaresma.

86.: CR tolta el a kapus mellett, de kisodródott, és már csak az oldalhálóba tudott belsőzni jobbról.

80.: Bale újabb átlövését paskolta oldalra könnyedén Patrício.

79.: Csere: Adrien Silva helyett Moutinho.

78.: Bale célzott mezőnyből Patrício kezébe, aztán a másik oldalon Danilo gyalogolt át a foghíjas walesi védelmen, lapos lövését a gólvonalon fogta meg Hennessey!

74.: Csere: Renato Sanches helyett André Gomes.

73.: Renato Sanches volt önző, 16-ról puskázott el egy lövőhelyzetet kontra során.

72.: Ronaldo is besárgult.

71.: Bruno Alves-sárga.

67.: A hórihorgas Vokes fejelt az égbe.

65.: A harmadik walesi csere: Collins helyett Jonathan Williams.

64.: Nani lökete messzire kijött Henessey-ről, Mário ismételhetett, de nem talált kaput nagy helyzetben!

62.: Csere: Robson-Kanu helyett Church.

61.: Chester buktatta Ronaldót, sárga, és szabadrúgás 30-ról. CR fél méterrel fölédurrant.

58.: Csere: Ledley helyett Vokes.

Portugália-Wales 2-0, Nani, 53.p. - CR jobbról belőtt labdájába Nani tette bele a lábát... máris kettő-nulla!!!

Portugália-Wales 1-0, CR, 50.p. - fejesgól, bal oldali szöglet után erőből továbbított a léc alá, beérte Platinit az Eb-góllövők örökranglistájának élén

46.: Folytatááás!!!

45.: Vége a félidőnek! A portugálok most is jók lehetnek egy ikszre - mondhatnánk némi iróniával (eddig egy meccset sem nyertek az Eb-n). Nem adódott komoly helyzet, de azért Bale egyik lövésében benne volt a gól.

44.: Ronaldo fejelt Chester szorításában méterekkel fölé egy bal oldali beadás után.

42.: Ronaldo lövésébe lépett bele Collins. Ő és King egyaránt új ember a walesi csapatban, és mindketten jól vizsgáznak eddig.

32.: Adrien Silva rontott el egy átlövést.

28.: A jobbhátvéd Cédric ágyúzott 30-ról a lelátóra. Van önbizalma.

25.: King fejese pattant szögletre, aztán a másik oldalon Hennessey húzott le egy veszélyes beadást.

23.: Bale húzott be középre, és rásuhintott egy kontra során, Patrício elnyelte a labdát.

19.: Az első szögletet Bale-nek gurították vissza, kapásból rakétázott 15-ről, tiszta helyzetből... 80 centivel fölé!

16.: Joao Mário lőtt el keresztbe a kapu előtt. Az első kísérlet a gólszerzésre.

11.: Ronaldo próbált ollózni Collins árnyékában, de nem járt sikerrel.

8.: Allen ezúttal nem úszta meg a sárga lapot, Nanit rúgta meg.

2.: Guerreirót kaszálta el Allen, elmarad a sárga.

21:00. Elkezdődött! Pepe sérült, Ramsey és Ben Davies eltiltott.

A Real Madrid két titánja, Cristiano Ronaldo és Gareth Bale farkasszemet néz egymással az Eb-döntőbe jutásért zajló szerda esti ütközetben, Lyonban! Portugália 2004 után másodszor döntőzne, míg Wales első kontinensviadalán máris trófeáért játszana! Kövesd élőben a fejleményeket velünk!