Portugália ismét megérkezett az Eb-döntő kapujába!

Portugália jutott elsőként a labdarúgó Eb elődöntőjébe, miután csütörtök este tizenegyespárbajban múlta felül Lengyelországot Marseille-ben. Ötödször játszottak döntetlent a rendes játékidőben az Eb-n Cristiano Ronaldóék: az első félidőben Renato Sanches egalizált Robert Lewandowski villámgólja után. A portugál kapus kifogott egy büntetőt, hibátlanul lőtték viszont a tizenegyeseket CR-ék, akik Belgiummal vagy Walesszel mérkőznek a fináléért jövő szerdán Lyonban.

Labdarúgó Eb, negyeddöntő
Lengyelország-Portugália 1-1, büntetőkkel 3-5
Marseille, Vélodrome, vezette: Felix Brych (német).

Lengyelország: Fabianski - Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk - Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski (Jodlowiec, 98.), Grosicki (Kapustka, 82.) - Milik, Lewandowski. Szövetségi kapitány: Adam Nawalka.
Cserepad: Szczesny, Boruc, Cionek, Jodlowiec, Linetty, Stepinski, Wawrzyniak, Peszko, Salamon, Zielinski, Kapustka, Starzynski.

Portugália: Rui Patrício - Cédric, Pepe, Fonte, Eliseu - William Carvalho (Danilo Pereira, 96.), Adrien Silva (Moutinho, 74.), Renato Sanches - Joao Mário (Quaresma, 80.), C. Ronaldo, Nani. Szövetségi kapitány: Fernando Santos.
Cserepad: Anthony Lopes, Eduardo, Bruno Alves, R. Carvalho, Éder, Vieirinha, Danilo Pereira, Rafa Silva, Quaresma.

G.: Lewandowski (2.), ill. Renato Sanches (33.)

Sárga lap: Jedrzejczyk (42.), Glik (66.), Kapustka (89.), ill. Adrien Silva (70.), William (92.)

Portugália továbbra sem tudja kihozni magából a legjobbat, de továbbra sem tudják kiejteni az Eb-n, ezzel 1996 óta minden alkalommal tagja a legjobb négy mezőnyének kontinenstornán.

Az első félidőben két remekbe szabott lövésből is gól született: a második percben Lewandowski lába sült el, a 33.-ban pedig a viadal legfiatalabb kezdőjátékosa, Renato Sanches bombázott a hálóba Nani sarokpassza után.

A folytatás nem bővelkedett látványban, mert egyik csapat sem akart teret adni az ellenfélnek a kontrákhoz. A portugálok többet támadtak ugyan, de hiába adódott Ronaldo előtt három-négy kisebb lehetőség is, rendre rosszul döntött a háromszoros aranylabdás.

Végül jött a lutri: hét sikeres büntető után Blaszczykowski nem tudta bevenni Rui Patrício kapuját, és a Horvátország elleni nyolcaddöntő hőse, Ricardo Quaresma megint továbbjuttatta a luzitánokat - ezúttal a mészpontról találva a hálóba.

Videón a tizenegyespárbaj:

PERCRŐL PERCRE:

Tizenegyespárbaj:

5. kör: QUARESMA.... beleért Fabianski, de bement... ELŐDÖNTŐS PORTUGÁLIA!!!

4. kör: Blaszczykowski, kifogja Rui Patrício!!! Maradt a 3-4.

4. kör: Nani, 3-4.

3. kör: Glik... elment a kapus balra, bevágta jobbra. 3-3.

3. kör: Moutinho... begurítja. 2-3.

2. kör: Milik... nem hibázott. 2-2.

2. kör: Renato Sanches... bebombázza, 1-2.

1. kör: Lewandowski... higgadtan, 1-1.

1. kör: CR az első rúgó... bent van! 0-1.

120: Tizenegyesek jönnek!!!

119.: Kapustka lőtt amolyan tessék-lássék módra, bele a blokkba.

117.: A meccs egyik legjobbja, Kamil Glik önfeláldozó mentést mutatott be estében CR elől.

110.: Egy szurkoló rohant be, ez szakította meg az elmúlt percek gurigázását.

100.: Milik újabb átlövése kerülte el a kaput bő egy méterrel.

98.: Csere: Maczynski helyett Jodlowiec.

96.: Csere: William Carvalho helyett Danilo Pereira.

92.: Renato Sanches lőtt balról, 20-ról, elakadt.

90+4.: HOSSZABBÍTÁS JÖN!

90+2.: William-sárga, nem jászhat az elődöntőben, ha továbbjutnak.

90.: Három perc.

89.: Kapustka-könyökös, sárga.

85.: Ronaldo rúgott luftot ziccergyanús helyzetben!

82.: Csere: Grosicki helyett Kapustka.

81.: Jedrzejczyk mentett nagyott CR elől.

80.: Csere: Mário helyett Quaresma.

79.: Portugál szögletet követően Fonte továbbította a labdát fejjel Fabianski kezébe!

74.: Csere: Adrien Silva helyett Moutinho.

70.: Adrien Silva-sárga.

68.: Milik perdített kapura bent a sűrűben, vérszegény próbálkozás volt.

66.: Glik taktikai szabálytalansága Ronaldóval szemben, sárga lap.

64.: Adrien Silva 30 méteres lökete zúgott el fél méterrel a kapu mellett.

56.: Ronaldót ugratták ki a balösszekötő helyén, kissé elkapkodta a lövést, az oldalhálóban landolt a labda.

49.: Lewandowski fejelhetett kifacsart mozdulattal kilencről, középről, nem volt benne erő.

46.: Folytatááás!!!

45+1.: Vége a félidőnek!

45.: Egy perc.

44.: Nani eresztett meg egy gyenge lövést 28-ról.

42.: Jedrzejczyk-sárga.

36.: Grosicki beadásszerű lövése kapott gellert, az aláhulló labdát Patrício oldalra öklözte.

Lengyelország-Portugália 1-1, Renato Sanches, 33.p. - ő is 16-ról durrantott rá, ez már beakadt a kapu bal oldalába!

30.: CR reklamál tizenegyest Pazdan enyhe lökése után.

28.: Nani passza után Ronaldo lőhetett tisztán 16-ról, nem találta jel igazán jól, a gyepen suhant a labda Fabianskiig.

22.: Pepéről vágódott le egy ígéretes Milik-lövés, aztán kombinatív akció folyományaképpen Grosicki adott be közelről, balról a kapu elé, de senki sem érkezett a lengyelektől.

17.: Lewandowski vette át Pepe szorításában, egyet tolt rajta, és lőtt 14-ről... Rui Patrício kezében a labda.

15.: Milik lőtt középről, futtából... legalább öt méterrel mellé.

12.: Pazdan takarított egy veszélyes Cédric-beadásnál. Az első szöglet.

10.: Ronaldo és Nani lövését blokkolták gyors egymásutánban.

Lengyelország-Portugália 1-0, Lewandowski, 2.p. - Grosicki mehetett el, miután Cédric rosszul számította ki a labda ívét, a szélső visszaemelt Lewandowskihoz, aki 12-ről egyből bevágta félmagasan.

21:02. A lengyelek kezdték. CR-ék a legutóbbi 11 meccsükön nem kaptak ki.

21:00. Egyperces gyászszünet az isztambuli merénylet áldozatainak emlékére.

20:57. Jönnek a himnuszok!

Eb 2016 – menetrend, tabellák, összefoglalók, és a góllövőlista egy helyen!

A lengyel futballválogatott 1982 után jutna ismét elődöntőbe nagy világeseményen, de a csütörtök esti, marseille-i Eb-negyeddöntő egyértelmű esélyese a Cristiano Ronaldóval felálló Portugália. André Gomes és Raphael Guerreiro csak kispados a luzitánoknál. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!