Nem sikerült a cseh csoda

A horvátok után nem simerült újra csodát tennie a cseh válogatottnak, amely Törökországtól kikapott 2-0-ra.

Bár az előző meccs alapján sokkal jobban le lehetett eresztve a török válogatott (0-3 a spanyolok ellen), mint a cseh, akik a sírból hozták fel 2-2-re a horvátok elleni csatát, ez nem igazán látszott az első tíz perc alapján. Ezt Emre Mor koronázta meg: a Dortmund frissen igazolt fiatalja elhúzott a jobbszélen, és prímán tálalt Burak Yilmaz elé, aki kzelről nem hibázott. 1-0!

A gól azonban inkább előhozta a csehek kedvét. Előbb Sivok fejelt kapufát, majd Necid lőtt alig mellé, végül Kanderabek maradt le csak centikkel egy bal oldali beadásról, de Plasil és Darida is durrogtatott távolról, bőséggel-jókedvvel.

A foci azonban mint tudjuk, nem pontozásra megy, hanem gólokra. Ezért a 65. percben büntettek a törökök: Selcuk Inan ívelt be egy szabadrúgást, és Mehmet Topal (lesről) szépen készített Tufan elé, aki bevarta Cech és a rövid kapufa között. 2-0!

A csehek szerencsétlenségére egy kitűnően védő kapussal találták szembe magukat, Volkan Babacan egymás után hatástalanította Plasil és Darida bombáit. A csoport harmadik helyén így Törökország végzett három ponttal a hétpontos horvátok és a hatpontos spanyolok mögött.

Csehország - Törökország 0-2 (0-1)

Lens, Stade Bollaert-Delelis, v: Collum (skót)

Csehország: Cech - Kaderabek, Sivok, Hubník, Pudil - Dockal, Pavelka, Darida, Plasil, Kerjci - Necid.

Törökország: Babacan - Gönül, Topal, Balta, Köybasi - Tofan, Inan, Arda - Mor, Yilmaz, Sen.

Gól: Yilmaz (9.), Tufan (65.)

Sárga lap: Plasil (36.), Sural (87.), ill. Köybasi (35.)