Micsoda fordulat: Wales-veréssel élen Anglia!

Anglia cserecsatárai révén két gólt is begyötört Walesnek, így fordítani tudott, és a B-csoport élére állt csütörtök délután Lens-ban, a labdarúgó Európa-bajnokságon. Az első félidőben Bale 35 méteres szabadrúgását nézte be Hart kapus. Az utolsó körben az angolok a szlovákokkal, Wales pedig Oroszországgal mérkőzik.

Labdarúgó Eb, B-csoport, 2. forduló
Anglia-Wales 2-1 (0-1)
Lens, Stade Bollaert-Delelis, vezette: Felix Brych (német).

Anglia: Hart  Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney - Sterling (Sturridge, 46.), Kane (Vardy, 46.), Lallana (Rashford, 73.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson.
Cserepad: Forster, Heaton, Vardy, Clyne, Milner, Henderson, Sturridge, Stones, Wilshere, Barkley, Bertrand, Rashford.

Wales: Hennessey - Chester, A. Williams, B. Davies - Gunter, Ramsey, Ledley (Edwards, 67.), Allen, N. Taylor - Robson-Kanu (J. Willams, 71.), Bale. Szövetségi kapitány: Chris Coleman.
Cserepad: Ward, O. Williams, G. Willams, Edwards, King, Richards, Cotterill, Vokes, J. Williams, Vaughan, Church.

G.: Vardy (56.), Sturridge (92.), ill. Bale (42.)

Sárga lap: Davies (60.)

A csoport állása: 1. Anglia 4 pont, 2. Szlovákia 3 (3-3), 2. Wales 3 (3-3), 4. Oroszország 1.

Az angolok ezúttal sem igazolták, hogy joggal tartják számon őket az Eb esélyesei között, de megfordult a szerencséjük, és nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

A küzdelmes első félidő 32. percében nem adtak meg egy büntetőt Rooneyéknak Ben Davies egyértelmű kezezésénél, ennél azonban még nagyobb bajt jelentett számukra, hogy pár minutummal később valahogy beakadt Gareth Bale 35 méteres szabadrúgása. Ennek mikéntjéről Joe Hart kapust kellene megkérdezni.

A játékszervezésben jeleskedő Rooney tűnt a legmotiváltabbnak az angoloknál, akik aztán egy szerencsés góllal ki is tudtak egyenlíteni a szünetben beállt Leicester-gólvágó, Jamie Vardy révén az 56. percben.

A hajrában úgy tűnt, egyik csapat sem tud a másik fölé kerekedni, csakhogy egy másik cserecsatár, a váratlan megoldásairól is híres Daniel Sturridge meg tudott villanni a hosszabbításban, ami sorsfordítő győzelmet jelenthet a háromoroszlánosok számára.

Marcus Rashford, az MU 18 éves befejező embere minden idők legfiatalabb angol Eb-szereplője lett, amikor Adam Lallanát váltotta a hajrá kezdetén. Ezt a rekordot eddig klubtársa, Wayne Rooney tartotta.

Eb 2016 – menetrend, tabellák, összefoglalók, és a góllövőlista egy helyen!

PERCRŐL PERCRE:

94.: Vége!!! KETTŐ-EGY!!!

93.: Bale fejelt 14 méterről nem túl sokkal mellé.

!!! Anglia-Wales 2-1, Sturridge, 92.p. !!! - kényszerítő után került elé ismét a védők sűrűjében, ütemtelenül ellőtte... góóól!!!

90.: Három perc.

90.: Davies blokkolt szögletre. Rooney tekeri be, Cahill fejelt ismét fölé. Hennesseynek nem kellett nyújtóznia.

88.: Az angolok csak nehezen tudják beszorítani Wales-et, öt percük van még.

80.: Jonathan Williamsre nem léptek ki az angol védők, 20-ról tüzelt, két méterrel fölé.

78.: Rooney átlövése vágódott oldalra Chesterről.

73.: Csere: Rashford 18 évesen, Rooneynál is fiatalabban játszik először Eb-meccsen az angol válogatottban. Lallana helyére jött.

71.: Csere: Robson-Kanu helyett Jonathan Williams.

67.: Csere: Ledley helyett Edwards.

62.: Dier lövését blokkolták, aztán Alli vette át hosszan a labdát lépéselőnyben, majd Sturridge nem találta el jól kapásból.

60.: Davies taposta meg Lallanát, sárga lap.

Anglia-Wales 1-1, Vardy, 56.p. - Williams fejéről került elé, három méterről vágta be.

55.: Rooney lő, Hennessey tenyereli ki.

54.: Ramsey lövése nem okozott gondot Hartnak.

48.: Cahill fejese Rooney szöglete után, lecsúszott.

46.: Folytatáááás!!! Csere: Sterling helyett Sturridge, Kane helyett Vardy.

45+1.: Vége a félidőnek.

Anglia-Wales 0-1, Bale, 42.p. - 35 méteres szabadrúgásból! - ráküldte a jobb alsóra, elszállt a sorfal fölött, Hart csak beljebb tudta segíteni!

36.: Rooney-szöglet, Smalling búbolt centikkel a jobb alsó mellé középről. Hennessey kétségbeesetten vetődött.

32.: Egy, a walesi kapu előtti fejpárbajnál Ben Davies karját érintette a labda, Brych nem fújta be a büntetőt!

25.: Rooney 28 méteres szabadrúgása után Cahill csúsztatott kapura, Hennessey leért, és begyűjtötte!

15.: Jól tartja magát Wales, amely a selejtezőkön összesen négy gólt kapott. Az angolok nem tudtnak kidolgozott támadást vezetni - egyelőre.

7.: Az első helyzet, nem is kicsi: Lallana húzta meg a jobb szélen, középen Sterling érkezett a védőt megelőzve, de tízről föléperdített!

1.: Wales kezdte.

Három változás a walesi kezdőben: a Crystal Palace kapusa és középpályása, Hennessey és Ledley, illetve a szlovákok elleni meccs hőse, Robson-Kanu is az első perctől játszik.

Változatlam felállásban küldi pályára tanítványait Roy Hodgson a Wales elleni, csütörtök délutáni presztízsrangadón, Lens-ban, a B-csoport második fordulójában. Az angolok kezdésként ikszeltek az oroszokkal, most nem hibázhatnak. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!