Magukhoz tértek a belgák

Belgium végig fölényben játszott Írország ellen, a második félidő elejét megnyomták a belgák, aminek köszönhetően végül kényelmes sikert arattak az E-csoportban.

Mintha csak a nyitófordulóban lettünk volna, a csapatok nagyon óvatosan kezdtek. Az írek beálltak „betonba”, a belgák pedig tanácstalankodtak.

A belgák egyébként változtattak a jobbhátvéd posztján, valamint kikerült a csapatból Fellaini és Nainggolan is, az ő helyükre Dembelé és Carrasco érkezett.

Az első félidő első felében egy szöglet utáni fejes és egy Kevin De Bruyne-szabadrúgás kerülte el az ír kaput.

A 21. percben Eden Hazard elé került egy röviden kifejelt labda, de a Chelsea játékosa a léc fölé bombázott 10-12 méterről.

A folytatásban gyűrték egymást a csapatok becsülettel, Toby Alderweireld előtt adódott a legnagyobb lehetőség, de a gólvonal elől tisztázni tudtak az írek.

Fordulás után aztán megszerezték a vezetést a belgák, egy beadás találta meg jó helyen Romelu Lukakut, aki ballal lőtte ki a jobb alsót.

Hamarosan meg is duplázták előnyüket a belgák, Meunier beadására robbant be remekül Axel Witsel, aki fejjel mattolta Randolph kapust.

A 70. percben Hazard kerülte meg még a partjelzőt is a jobboldalon, majd középre tálalt, ahol remekül érkezett Lukaku, aki megszerezte második gólját is.

A hajrára Martin O’Neill még beküldte a veterán Robbie Keane-t, de ő sem tudta felrázni a mai napon kissé enervált ír csapatot.

A belgák a sikerükkel nagy lépést tettek a továbbjutásuk felé.

Belgium–Írország 3–0 (0–0), Bordeaux, v.: Cakír (török)

Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Dembelé (Nainggolan 57.) – De Bruyne, Hazard, Carrasco (Mertens 64.) – Lukaku (Benteke 82.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots.

Írország: Randolph – Coleman, Clark, O'Shea, Whelan – McCarthy (McClean 67.), Hendrick, Ward, Brady – Hoolahan (McGeady 72.) – Long (Rob. Keane 78.). Szövetségi kapitány: Martin O’Neill.

Gól: R. Lukaku (48., 71.), Witsel (61.)

Sárga lap: Vermaelen (49.) ill. Hendrick (43.)