Horvát fricska, spanyol-olasz a nyolcaddöntőben!

Horvátország pihentette Luka Modricot, de így is meg tudta fordítani az állást Álvaro Morata korai gólja után a címvédő spanyolok ellen kedd este Bordeaux-ban, az Eb-csoportkör igazi slágermeccsén! Már a nyolcaddöntőben jön a legutóbbi Eb-döntő visszavágója, a spanyolok ugyanis a horvátok mögé szorultak a csoportban, és kifogták az E-kvartett elsőjét, vagyis Olaszországot!

Labdarúgó Eb, D-csoport, 3. forduló
Horvátország-Spanyolország 2-1 (1-1)
Bordeaux, Matmut Atlantique, vezette: Björn Kuipers (holland).

Horvátország: Subasic - Srna, Jedvaj, Corluka, Vrsaljko - Rog (Kovacic, 82.), Badelj - Perisic, Rakitic, Pjaca (Cop, 91.) - Kalinic (Kramaric, 91.). Szövetségi kapitány: Ante Cacic.
Cserepad: L. Kalinic, Vargic, Coric, Strinic, Kovacic, Kramaric, Modric, Schildenfeld, Brozovic, Mandzukic, Vida, Cop.

Spanyolország: De Gea - Juanfran, Ramos, Piqué, Alba - Fabregas (Thiago, 84.), Busquets - Nolito (Bruno Soriano, 60.), Silva, Iniesta - Morata (Aduriz, 67.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.
Cserepad: Casillas, Rico, Azpilicueta, Bartra, Koke, Vázquez, Pedro, Bellerín, Thiago, San José, Bruno Soriano, Aduriz.

G.: Kalinic (45.), Perisic (87.), ill. Morata (7.)

Sárga lap: Rog (29.), Vrsaljko (71.), Srna (71.), Perisic (88.)

A másik meccsen: Csehország-Törökország 0-2.

A D-csoport végeredménye: 1. Horvátország 7 pont, 2. Spanyolország 6 pont, 3. Törökország 3 pont, 4. Csehország 1 pont.

Eb 2016 – menetrend, tabellák, összefoglalók, és a góllövőlista egy helyen!

Spanyolország rendkívüli mértékben megnehezítette a saját dolgát, mert bár korán előnyhöz jutott, és tökéletesen uralta a középpályát a Modric nélkül kiálló horvát csapat ellen, a veszélyesen kontrázó ellenfél mindkét félidő végén meg tudta lepni.

Az ügyeletes gólfelelős Álvaro Morata lesipuskás gólja után nyomasztó spanyol fölény jellemezte az első negyvenöt percet, bár a félidő közepén egy Rakitic-kapufa már jelezte, hogy a délszlávok nem nyugszanak bele a vereségbe.

A szünet előtt egy szemrevaló Perisic-Kalinic kombináció hozta meg az egyenlítést, de a folytatásban többször is visszavehette volna a vezetést a címvédő.

Ramos a 68. percben ígéretes helyzetből fejelt centikkel mellé, pár minutummal később pedig belelőtte egy - amúgy kissé véleményes -  tizenegyest a rúgás pillanatát megelőzően a gólvonalhoz képest pár métert előrelopakodó Subasic kapusba.

Ez csúnyán megbosszulta magát, mert a már a csehek ellen is remeklő Ivan Perisic percekkel a vége előtt, kissé éles szögből is mattolni tudta a nem legjobb formájában védő David de Geát.

HORVÁT-SPANYOL, PERCRŐL PERCRE:

95.: VÉGE!!! KETTŐ-EGY!!!

95.: Silva kapu elé belőtt labdáját kivágták!

91.: Duplacsere: Pjaca helyett Cop, Kalinic helyett Kramaric.

90.: Három perc.

88.: Perisic-sárga.

!!! Horvátország-Spanyolország 2-1, Perisic, 87.p. !!! kissé kisodródva kapta, de így is befért De Gea lába mellett a rövid alsóba!

84.: Csere: Fabregas helyett Thiago.

82.: Csere: Rog helyett Kovacic.

72.: Subasic kifogta Ramos középre tartó büntetőjét!!!

70.: Silva akadt fent Vrsaljkón, most viszont megadják a tizenegyest! Vrsaljko-sárga. Srna is sárgás reklamálás miatt.

68.: Ramos fejelte nem sokkal a hosszú alsó mellé a szögletet.

67.: Csere: Morata helyett Aduriz.

Csehország-Törökország 0-2, Ozan Tufan, 65.p.

65.: Ramosban bukott fel Pjaca, tizenegyest reklamáltak a délszlávok.

60.: Bruno Soriano érkezik a spanyol csapatba. Nolito helyére.

57.: De Gea ütötte Jedvaj elé, aki blokkba lőtt, aztán Pjaca ollózott 16-ról egy méterrel mellé!

54.: Balról játszottak be a horvát kapu elé, Morata előzte meg Jedvajt, de már nem tudta kapura irányítani a labdát.

50.: Juanfrant hagyták lőni a horvátok 20-ról, és igazuk lett.

46.: Folytatááás!!!

45+1.: Vége a félidőnek! Horvát-spanyol 1-1, cseh-török 0-1.

45.: Egy perc.

Horvátország-Spanyolország 1-1, Kalinic, 45.p. - Perisic visszahúzós csel után tekert be balról, Kalinic külsővel helyezte be közelről a rövid oldalon, gyönyörű gól! 735 perc után kapott gólt Eb-n a spanyol válogatott.

44.: Morata vette át hosszan a labdát ziccerben. Ismét Cesc ugratta ki.

42.: Nolito szögletét Ramos csúsztatta meg, de nem talált csapattársat.

39.: Perisic magasodott Juanfran fölé Srna beadásánál, jócskán fölébólintott az Inter támadója.

30.: Remek félórát produkált a címvédő, amely sakkban tartja eddig Rakiticéket.

29.: Rog-sárga.

28.: Nolito vette újra célba a kaput, nem túl sokkal pörgött mellé egy horvát lábról.

25.: Silva csavarta a sorfalba a 24 méteres szabadrúgást.

22.: Silva átlövése jött ki Subasic páncéljáról, de nem lett belőle baj.

14.: De Gea lepkézett, Rakitic emelése a jobb kapufáról a gólvonalra pattanva jött ki!!!

12.: Kettő a kettő ellen, Kalinic durrantott rá futtából, De Gea tolta szögletre. Perisic bólintott aztán fölé a sarokrúgás után.

10.: Közben vezet Törökország Lens-ben! Emre Mor labdáját Burak Yilmaz perdítette a cseh kapuba a rövid oldalon.Jelen állás szerint könnyedén nyolcaddöntős Spanyolország és Horvátország az első, illetve a második helyen, a törököknek legalább hárommal kellene nyernie ahhoz, hogy joggal reménykedhessenek a továbbjutásban.

9.: Nolito kapásozott két méterrel mellé.

Horvátország-Spanyolország 0-1, Morata, 7.p. - Fabregas léphetett ki, elpörgetett a kapus mellett, de a berobbanó Moratának még bele kellett érnie.

5.: A horvát csapat járatta a labdát, aztán Srna vágta azt a spanyol szektorba éles szögből.