Felkészülés: szlovák siker a németek ellen, nyertek a spanyolok

A világbajnok német válogatott 3–1-re kikapott Szlovákiától az Augsburgban rendezett barátságos mérkőzésen, amelyen a viharos időjárás miatt kényszerszünetet kellett tartani.

Mario Gomez büntetőjével a hazaiak szereztek vezetést, de Marek Hamsik bombagóljával és Michal Duris találatával a szünetben már a vendégek vezettek. A pihenő kényszerűségből hosszabb volt a megszokottnál, ugyanis a heves esőzés és a viharos szél miatt késve kezdődött a második félidő. A végeredményt végül az AC Milan középpályása, Juraj Kucka állította be az 52. percben.

Az Európa-bajnoki címvédő spanyol válogatott a svájci St. Gallenben 2-1-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát. A Celta Vigo csatára, Duran Nolito a 11. és a 18. percben is eredményes volt, majd a 29. percben Emir Spahic szépített. Mivel a Hamburg védőjét az első félidő hosszabbításában kiállították, Spanyolország a teljes második felvonást emberelőnyben játszotta végig, és a Chelsea szélsője, Pedro a 95. percben beállította a végeredményt.

A Real Madrid és az Atlético Madrid válogatott játékosai nem szerepeltek a találkozón, hiszen a két fővárosi együttes szombat este Bajnokok Ligája-döntőt játszott egymással Milánóban.

A német, a szlovák és a spanyol válogatott a június 10-én kezdődő franciaországi Európa-bajnokságra készül, ahogyan Albánia is, amely az ausztriai Hartbergben 3-1-re legyőzte Katart.

Németország–Szlovákia 1–3 (Gómez 13. – 11-esből, ill. Hamsík 41., Duris 44., Kucka 52.
NÉMETORSZÁG: Leno (Ter Stegen, a szünetben) – Kimmich (Schürrle 75.), Boateng (Höwedes, 64.), Rüdiger – Rudy, Götze, Khedira (Weigl, a szünetben), Draxler, Hector – Sané, – Gómez (Brandt, a szünetben). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
SZLOVÁKIA: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Svento – Hrosovsky (Skriniar, 78.), Kucka (Pecovsky, 81.) – Duris (Sesták, 68.), Hamsík (Gregus, 85.), Weiss – Duda (Stoch, 61.) Szövetségi kapitány: Jan Kozák

Spanyolország–Bosznia-Hercegovina 3–1 (Nolito 11., 18., Pedro 94., ill. Spahic 29.)
SPANYOLORSZÁG: Sergio Asenjo – Bellerín, San José (Pablo Fornals, 83.), Bartra, Azpilicueta – Bruno – David Silva (Denis Suárez, a szünetben), Fabregas (D. Llorente, 60.), Marco Asensio (Inaki Williams, 60.), Nolito (Mikel Oyarzabal, 60.) – Aduriz (Pedro, a szünetben). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
BOSZNIA-HERCEGOVINA: Begovic – Vranjes, Spahic, Zukanovic, Kolasinac – Pjanic, Hadzic (Medunjanin, 67.) – Visca (Hajrovic, a szünetben), Besic, Hodzic (Duljevic, 57.) – Dzeko (M. Duric, 22.; Grahovac, 78.). Szövetségi kapitány: Mehmet Bazdarevic

Románia–Ukrajna 3–4 (Torje 23., Alibec 76., Stanciu 85., ill. Zozulja 43., Zincsenko 48., Konopljanka 55., 60.)

Törökország–Montenegró 1–0 (Topal 94.)