Varázslatosan ütötte ki a Bayern a Wenger-legénységet

A Bayern nem ismerte szerdán a "kis gól is gól" fogalmat, gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutás sorsát.

Ha az idei Bajnokok Ligája-szezon kieséses szakaszának első meccsnapja a futball minden szépségét magába foglalta a PSG-Barcelona alkalmával, szerdán sem csalódhatott a futballt szeretők közössége. A nyolcaddöntő egyik legpikánsabb párharcának odavágóján a Bayern München az Allianz Arenában fogadta az Arsenal csapatát.

Noha a hazaiak sérülés miatt Jerome Boatenget és Franck Riberyt is nélkülözték, mindez gyarkolatilag meg sem látszott: már a 11. percben predesztinálták, kiváló estéjük lesz - Arjen Robben zseniális mozdulattal lőtt a hálóba. S noha az első félidő végére magukra találtak a londoniak - sőt, Alexis Sanchez kihagyott tizenegyes utáni góljával egyenlítettek is -, a második játékrész gyakorlatilag semmi kétséget sem hagyott afelől, ki jut tovább a párharcból.

Az 53. minutumban Robert Lewandowski talált be, majd három percre rá a lengyel pazar sarkazós passzát Thiago Alcantara váltotta gólra - hogy aztán örömjátékot bemutatva előbb a spanyol újból, majd a mérkőzés végén Thomas Müller is ünnepelhessen. A vége így 5-1 lett - Arsene Wenger vélhetően utolsó BL-meccsét üli a visszavágó alkalmával Arsenal-mesterként...

All Goals & highlights HD - Bayern Munich 5-1... by ardit-miftari

Bayern München - Arsenal 5-1 (1-1)

Gólszerzők: Robben (11.), Lewandowski (53.), Thiago (56., 63.), Müller (88.) ill. Sanchez (30.)