Simeone ezért klónoztatná a futballistáit a BL-kudarc után

Büszke a játékosaira és nagy köszönetet mondott a közönségnek.

Varázslatos mérkőzést hozott a BL-elődöntőjnek a visszavágóján az Atlético és a Real Madrid csatája. A meccset a hazaiak nyerték meg 2-1-re, de összesítésben a vendégek bizonyultak jobbnak 4-2-re. A találkozó után Diego Simeone, a hazaiak mestere is elmondta a véleményét.

„Mindent kiadtunk magunkból, ugyanúgy, mint az elmúlt pár évben. Telnek az évek, a játékosok pedig egyre fejlődnek. A regnáló bajnok ellen harcoltunk, tanulni fogunk ebből a mérkőzésből is. A múlt héten borzalmas eredményt értünk el, de hittünk abban, hogy megcsinálhatjuk a csodát. Néhányan hülyének néztek minket, de nem vicceltünk. Az első 30-35 perc beleégett szerintem mindenki agyába, aki itt volt a Calderónban. Aztán kihasználták egy védelmi hibánkat, és ennyi volt, eldőlt a továbbjutás kérdése. A mérkőzés eleji intenzitást nehezen lehetett volna fenntartani. Az első hibánkat kihasználták, Benzema megmozdulása briliáns volt, holott majdnem tökéletes félidőt játszottunk. Kimondom, amit érzek: büszke vagyok. Azt hiszem, siker a klub számára, hogy az európai elitben van. Nyertünk Európa-ligát, Szuperkupát, Király-kupát, voltunk bajnokok, rengeteget fejlődtünk, és tehetünk még kis lépéseket előre. Hatalmas szíve van a játékosaimnak, komolyan, klónoznunk kellene őket. Kiestünk, de nem veszítettünk – ez olyan meccs volt, aminek köszönhetően tovább fejlődhetünk. Külön köszönet jár a fantasztikus közönségünknek. ” – mondta Simeone.

BL: bekezdett az Atlético, ám a Real írhat történelmet - videó " NEMZETKÖZI FOCI › Bajnokok Ligája

gólszerző: Níguez (12.), Griezmann (16. - 11-esből), ill. Isco (42.) Nehéz helyzetből próbált kikecmeregni az Atlético Madrid a Real Madrid ellen vívott BL-elődöntő visszavágóján. Az első meccsen a királyiak háromgólos fórra tettek szert, így a matracosoknak már-már csoda kellett volna a továbbjutáshoz. Diego Simeone tanítványai úgy kezdték a mérkőzést, mint akik valóban hisznek a fordításban.