Moyes szerint bűnt követtek el a MU játékosai - BL-visszhangok

David Moyes, a Manchester United vezetőedzője bűnnek nevezte, hogy csapata a vezető gól után azonnal kapott egyet a címvédő Bayern Münchentől, amellyel szemben végül alulmaradt a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcának szerdai visszavágóján.

A manchesteri 1-1-et követően hazai környezetben 3-1-re nyert a bajor alakulat úgy, hogy a vezetést az MU szerezte meg, ám 22 másodperccel Patrice Evra gólja után a hazaiak máris egyenlítettek, majd a lefújásig még kétszer eredményesek voltak.

"A játékosok jó munkát végeztek, az egyetlen bűn az, hogy gólt kaptunk alig 30 másodperccel azután, hogy megszereztük a vezetést" - értékelt Moyes, aki gyermeteg hibának nevezte ezt. Hozzátette, csalódást okozott a számára, hogy az addig jól futballozó csapata ilyen hamar kiengedte a kezéből a meccset.

A győztes müncheni vezetőedző, a spanyol Josep Guardiola azt mondta a találkozó után, hogy nem volt könnyű olyan csapat ellen játszaniuk, amely nyolc futballistával védekezett saját tizenhatosán belül.

"Tudtuk, hogy nehéz lesz. Megpróbáltuk középre, a kapu elé játszani a labdákat, de a beadásainkat jól kivédekezték" - összegzett Guardiola, aki ezzel együtt úgy érzi, 1-1 után sokkal jobban futballoztak, mint riválisuk, s megérdemelten jutottak az elődöntőbe.

A másik szerdai negyeddöntős mérkőzésen a spanyol bajnokságban listavezető Atlético Madrid az idegenbeli 1-1 után saját stadionjában 1-0-ra legyőzte az FC Barcelonát, melyet több mint négy éve nem tudott megverni saját közönsége előtt. A kisebbik madridi együttes ezzel 1974 után jutott ismét a legjobb négy közé a legrangosabb európai kupában.

"Mindkét meccsen látványosan játszottunk, rengeteget futottunk, minden úgy alakult, ahogyan szerettük volna, s megérdemelten nyertünk" - mondta a párharcról Koke, a spanyol válogatott középpályása, aki a győztes gólt szerezte a szerdai találkozó 5. percében.

Diego Simeone, az Atlético korábbi játékosa, jelenlegi vezetőedzője jelezte, nyugodtnak kell maradniuk, a Primera Divisónban ugyanis a bajnoki aranyért harcolnak, s vasárnap fontos mérkőzés vár rájuk a Getafe ellen. "Mindenesetre hatalmas öröm a számunkra, hogy egy ilyen elképesztő sikerekkel rendelkező ellenfelet győztünk le" - tette hozzá.

Xavi, a Barcelona válogatott középpályása úgy értékelt: legalább a döntetlent megérdemelték volna. "A kezünkben volt a meccs, négy-öt olyan lehetőségünk akadt, melyet normál esetben kihasználunk, most mégsem sikerült" - mondta, s hangsúlyozta, hogy bár a továbbjutás kicsúszott a kezükből, két jó mérkőzést játszottak az Atléticóval.

A BL elődöntőjében a Bayern és az Atlético mellett a Real Madrid és a Chelsea lesz ott. A sorsolást pénteken, az európai szövetség nyoni központjában rendezik.