Messi zsenije döntött, hármat kapott a Bayern

Sokáig nem találták a fogást a csapatok, a hajrában estek a gólok, Lionel Messi duplázott, Neymar vitte be a kegyelemdöfést a Bayern München ellen.

Fantasztikus élőképpel rajtolt a meccs, a a Barcelona szurkolói a "We are ready" azaz a készen állunk feliraot formázátk meg a Camp Nou lelátójára.

A meccs első szakaszának főszereplője egyértelműen az uruguayi Luis Suárez volt, aki előbb egy tizenegyest kért számon Nicola Rizzoli játékvezetőn, majd távolról tüzelt Manuel Neuer kapujára, ami nem okozott gondot a németnek.

Az első negyedórát Suárez ziccere zárta, de Manuel Neuer hatalmas bravúrral kispárgázta a lövést a hosszú sarok elől. Nem sokkal később Neymar lövését blokkolta Rafinha a kapu torkában.

A 20. percben mutatott először életjelet a Bayern, Thomas Müller beadására érkezett Robert Lewandowski, aki érthetetlen módon a kaput sem találta el.

A második félidő elején a Bayern már bátrabban futballozott, de a kaput továbbra sem tudták veszélyezetetni.

A túloldalon Lionel Messi középre tartó lövését fogta Manuel Neuer, aki a Bayern legjobbja volt. Többször is 20-25 méterre a kapujától előzte meg a Barca csatársztárjait.

Amikor már-már csillapodtak a kedélyek és mindenki kezdte ízlelgetni, hogy egy ilyen meccsen is előfordulhat, hogy nem lesz gól, jött Messi.

A 77. percben Dani Alves passzolt az argentinhoz, aki 17 méterről kilőtte Neuer kapujának bal alsó sarkát.

Három perccel később duplázott a kis argentin: Ivan Rakitic passza után előbb úgy elfektette Jérome Boatenget, mint egy bábut, majd jobbal átpöccintette a labdát a kifutó Neuer fölött. Ez volt Messi idénybeli 53. gólja a Bajnokok Ligájában a tízedik.

Aztán amikor már mindenki a lefújást várta, egy kontrát indított még a Barcelona. Suárezt darálták le a kezdőkörben, de Rizzoli jól alkalmazta az előnyszabályt, Messi indította Neymart, aki Neuer lába mellé helyezett, 3-0!

A Bayern Münchennek nem volt egész mérkőzésen kaput eltaláló lövése, nagyon nehéz dolguk lesz a visszavágón, ha szeretnének meccsbe kerülni a Barcelona ellen.

A bajorok mesterének végül igaza lett abban, hogy egy jó napot kifogó Messit lehetetlen semlegesíteni.