Meglepő döntések a BL álomcsapatában!

Hiányolunk azért egy-két játékost...

Az UEFA hivatalos honlapja a Real Madrid szombat esti BL-győzelmét követően összeállította a 2017/2018-as Bajnokok Ligája-szezon 18 fős álomcsapatát. A 11+7 játékos közé – nem meglepő módon – a végső győztes Real Madridból kerültek be a legtöbben (nyolcan) és minden poszton találunk legalább egy játékost a triplázó madridiakból.

A döntőt elveszítő Liverpool három labdarúgót ad a keretbe, a hátvéd Virgil van Dijk és két támadó, az egyaránt 10-10 góllal záró Mohamed Salah és Roberto Firmino került be. Némiképp meglepő, hogy a támadótrió harmadik tagja, Sadio Mané nem kapott helyet a legjobbak között, pedig a szenegáli játékos volt az egyetlen a mezőnyben, aki a BL-szezon összes szakaszában (csoportkör, nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, döntő) eredményes volt. További érdekesség, hogy a BL-döntőben eredményes futballisták közül (Benzema, Bale, Mané) egyik sem fért be.

A BL-elődöntőben búcsúzó Bayern Münchenből és AS Romából 2-2 labdarúgó kapott helyet, a Barcelona, a Juventus és a Manchester City pedig 1-1 játékossal izmosítja az álomcsapatot, amely így fest: