BL: Simán főtáblás a United, kiesett a Lazio

Wayne Rooney ebben az idényben először volt eredményes, mesterhármast vállalt a Club Brugge elleni összecsapáson, a Manchester United 7–1-es összesítéssel ment tovább.

A United 3–1-es előnyről várta a meccset, ennek megfelelően nem is erőlködtek az angolok, eleinte a belgák próbálkoztak, majd Memphis Depay a 20. percben kihagyhatatlan helyzetbe hozta Wayne Rooney-t, aki 878 perc után volt újra eredményes.

Fordulás után cserélt Louis van Gaal, Adnan Januzaj helyett Bastian Schweinsteiger érkezett, így Ander Herrera előrébb lépett, majd adott egy remek gólpasszt Rooney-nak, majd ugyanígy tett Juan Mata is, Wazza a Fener elleni debütálása óta először lőtt mesterhármast a BL-ben.

A végeredményt Ander Herrera állította be, majd Javier Hernández hagyott ki még egy büntetőt és egy ziccert is.

Manchester United: Romero – Darmian, Smalling, Blind, Shaw – A. Herrera (J. Hernández, 64.), Carrick – Mata (A. Young, 62.), Januzaj (Schweinsteiger, a szünetben),  Depay – Rooney. Menedzser: Loius van Gaal
A kispadon: S. Johnstone (k.), McNair, Schneiderlin, Fellaini
Gólszerző: Rooney (20., 49., 57.), A. Herrera (63.)
Továbbjutott: a Manchester United, 7–1-es összesítéssel

Club Brugge 0 - 4 Manchester United All Goals... by ViralDailyTV