Szerkesztő: Márványi Péter
2016. 02. 25. 00:00

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén a Manchester City idegenbeli sikert aratott, míg a PSV Eindhoven gólnélküli döntetlenen tartotta az Atlético Madrid csapatát, úgy, hogy a vendégek emberelőnyben játszhattak a hajrában.

A Dinamo Kijev december 9. a Bajnokok Ligája csoportkörének zárása óta nem lépett pályára, míg a Manchester City az FA-kupát is beáldozta ezért a meccsért, ami látszódott is.

Yaya Touré fejelte le Raheem Sterling szögletét, ami után Sergio Agüero már a 15. percben megszerezte a vezetést. Ez volt az argentin 16. gólja 17. BL-meccsén, amin kezdőként szerepelt. Már az első félidőben megduplázta előnyét a City: Agüero tartotta ügyesen a labdát, majd passza után Sterling tette középre a labdát, David Silva pedig nem kegyelmezett.

A második félidőre álmoskásan érkezett a City, az ukránok rohamozni kezdtek, majd az 59. percben Nicolás Otamendi fejelt rossz helyre egy labdát, majd Vitalij Bujalszkij lövése meg is pattant rajta, szépített a Dinamo.

Joe Hart több védésének is köszönhetően az egyenlítés nem jött össze, sőt! A hajrában Yaya Touré előbb fejjel tévesztett célt, majd ballal remek gólt tekert Sovkovszkij kapujába, így kényelmes előnnyel várhatják a visszavágót az angolok.

Dinamo Kijev–Manchester City 1–3 (Bujalszkij 59., ill. Agüero 15., D. Silva 40., Y. Touré 90.)
DINAMO KIJEV: Sovkovszkij – Danilo Silva (Makarenko, 66.), Dragovic, Hacseridi, Vida – Ribalka, Harmas (Miguel Veloso, 31.) – González, Bujalszkij, Jarmolenko – Teodorczyk (Júnior Moraes, a szünetben). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
MANCHESTER CITY: Hart – Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy – Fernando, Fernandinho – D. Silva, Y. Touré, Sterling – Agüero (Iheanacho, 91.). Menedzser: Manuel Pellegrini

Nem bírt egymással a PSV Eindhoven és az Atlético Madrid szerdán este a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első, hollandiai mérkőzésén.

Azonnal nagy helyzetbe került az Atléti, de Jeffrey Bruma menteni tudott Vietto próbálkozása után, később Antoine Griezmann lépett ki ziccerben, de Zoet hárított.

Ezután a PSV rendezett tűzijátékot, de előbb Jan Oblak védett, majd a védők blokkoltak.

A 62. percben Diego Godín fejelt gólt egy szöglet után, de az uruguayi támaszkodott, a játékvezető lefújta az esetet.

Nem sokkal később Gastón Pereiro kapta meg második sárgáját, amiért lekönyökölte Godínt, de emberelőnyben sem tudott betalálni a csereként beállt Fernando Torres vezérletével sem a madridi csapat.

PSV–Atlético Madrid 0–0
PSV: Zoet – Arias, Bruma, H. Moreno, Willems – Van Ginkel, Pröpper, Guardado (Hendrix, 75.) – Narsingh (Isimat-Mirin, 65.), Pereiro, Locadia (Lestienne, 86.). Vezetőedző: Phillip Cocu
ATLÉTICO: Oblak – Juanfran, Godín, Szavics, Filipe Luís – Gabi, Koke – Saúl (Correa, 74.), Ó. Torres, Griezmann – Vietto (F. Torres, 61.). Vezetőedző: Diego Simeone
Kiállítva: Pereiro (68.)

PERCRŐL-PERCRE

VÉGE!

90. perc: GÓL! Yaya Touré bombagóljával 1-3!

82. perc: Yaya Touré tudott kapu mellé fejelni egészen közelről

79. perc: Bujalszki lövését védte hatalmas bravúrral Hart!

75. perc: Correa érkezik Saúl helyére, Hendrix váltja a túloldalon Guardadót

Fordulat Ukrajnában, nyomnak a hazaiak, kicsit beleült a meccsbe a City, az Atlético pedig próbálja kiasználni emberelőnyét!

68. perc: megfogyatkozik a PSV, Pereiro könyökölt oda Godínnak, amiért megkapta második sárgáját

63. perc: kényszerű ukrán csere, Danilo Silva húzódott meg, Makarenko jön a pótlására

63. perc: Isimat Mirin jön a PSV-be Narsingh helyére

61. perc: Diego Godín fejelt a kapuba, de támaszkodott, továbbra is 0-0!

60. perc: Vietto helyére bedobja Fernando Torrest Simeone

58. perc: GÓL! Szinte a semmiből szépít a Dinamo, Bujalszkij lövése pattant meg Otamendin, így nem tudott védeni Hart.

54. perc: Az eindhoveni Pereiro is besárgul

53. perc: Jarmolenko bolondítja az angol védőket, majd kapu mellé tüzel.

A szünetben cserélt Rebrov, Teodorczyk helyére jött a brazil Moraes

FÉLIDŐ

40. perc: 2-0-ra vezet a City! David SIlvának már nem volt nehéz dolga. Agüero tartotta ügyesen, majd Sterling remek beadását csak be kellett passzolnia a spanyolnak!

35. perc: Yaya Touré lövését védte Sovkovszkij! A szögletet David Silva végezte el, de Sovkovszkij zsákmánya a labda.

32. perc: Hatalmas tüzijáték alakult ki a madridi kapu előtt, Oblak azonban védett Pröpper lövésénél, majd a védők blokkoltak.

31. perc: Cserél Szerhij Rebroc: Harmas helyére érkezik a portugál Veloso.

30. perc: Griezmann hagyott ki egy hatalmas helyzetet, Zoet védte a ziccerét

26. perc: Jarmolenko révén rég nem látott támadást vezetett a Kijev, egy szöglet sült ki belőle, de veszélytelen..

23. perc: Savic sárgult be a másik pályán

22. perc: Újra Agüero, megint a hosszút nézte ki, de kapu mellé lőtt

15. perc: Vezet a Manchester City! Egy Sterling-szögletet fejelt le Yaya Touré, Agüero pedig bevágta a hosszúba! Agüero 16 gólnál jár, legutóbbi 17 BL-meccsén, melyeken kezdőként lépett pályára.

10. perc: Az eindhoveni Locadia kér számon egy büntetőt, talán be lehetett volna fújni...

6. perc: Bujalszkij fetreng egyet, Fernando kapott az arcába, még jegelik is, pedig nem tűnt veszélyesnek.

4. perc: Az Atlético is veszélyeztet, Vietto került helyzetbe, Zoet kapust kell ápolni

3. perc: Harmas lábára lépett rá Yaya Touré, Jarmolenko beadása után Hart nyúl bele rosszul, a lécre hullik a labda.

20.45: Megérkeztek a csapatok. A Kijev fehérben, a Man City rikító, zöld mezben ezúttal. A vendégek kezdik a meccset.

Hollandiában az Atlético ezúttal sötétkékben, a hazaiak hagyományos, piros-fehér csíkosban.

20.06: Érdekesség, hogy a Dinamo Kijev december 9-én lépett pályára legutóbb tétmeccsen, akkor a Maccabi Tel-Aviv csapatát verték a BL csoportkörében, azóta 13 barátságos meccsen van túl az ukrán csapat.

19.53: Manuel Pelegrini természetesen megannyi változtatást eszközölt, ami a City kezdőjét illeti, a Chelsea elleni, hétvégi kupameccshez képest.

19.45: Jönnek a kezdőcsapatok

PSV Eindhoven–Atlético Madrid 20.45

PSV: Zoet – Moreno, Arias, Bruma, Willems – Pröpper, Guardado, van Ginkel, Pereiro – Narsingh, Locadia

Atlético: Oblak – Juanfran, Godín, Savic, Luis – Gabi, Koke, Saúl, Óliver Torres – Griezmann, Vietto

Dinamo Kijev–Manchester City 20.45

Dinamo: Sovkovszkij, Silva, Dragovic, Vida, Hacseridi – Ribalka, Harmas, González, Bujalszkij, Jarmolenko – Teodorczyk

Man City: Hart – Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy – Fernando, Fernandinho – Touré, Silva, Sterling – Agüero

Előzmények

A 2014-ben döntős, tavaly a legjobb nyolc között búcsúzó Atlético Madrid története során még soha nem jutott túl holland ellenfélen oda-visszavágós párharcban, pedig négyszer is lett volna erre lehetősége. A madridi együttes egyetlen alkalommal nyert Hollandiában, a Bajnokok Ligája 2008-as csoportkörében éppen a PSV otthonából Sergio Agüero két és Maniche egy góljával hozta el a három pontot.

„Az előző szezonban mindenki azt gondolta, könnyű dolgunk lesz majd a Bayer Leverkusen ellen, de ott is bebizonyosodott, hogy itt már csak erős csapatok vannak. A PSV nagyon kemény csoportból jutott tovább, fiatal és jó játékosok alkotják, akik szeretnek támadni és szeretik irányítani a játékot" - mondta Diego Godín, az Atlético uruguayi védője.

A másik szerdai mérkőzésen a Manchester City Kijevben lép pályára a Dinamo ellen. Az angol csapat az elmúlt évektől eltérően ezúttal csoportelsőként jutott a legjobb tizenhat közé, így papíron könnyebb ellenfelet kapott. Ugyanakkor a jelenlegi formáját tekintve nem lehet kijelenteni, hogy egyértelmű esélyesként várná a párharcolt. Amióta kiderült, hogy a chilei Manuel Pellegrinit a szezon végén Josep Guardiola váltja a kispadon, a manchesteri gárda szinte zuhanó repülésbe kezdett. A bajnokságban kikapott otthon a Leicester Citytől és a Tottenham Hotspurtől is, így visszacsúszott a negyedik helyre, míg hétvégén az FA Kupa nyolcaddöntőjében 5–1-es vereséget szenvedett a Chelsea vendégeként, de itt minden bizonnyal a hétközi, nemzetközi kupameccsre tartalékolt a chilei szakember, hiszen elsősorban a nemzetközi porondon szeretne bizonyítani a nyáron távozni kényszerülő Pellegrini.