Atlético-dráma: a sors a Real kezébe adta a BL-serleget

Tizenegyedszer BL/BEK-győztes a REAL MADRID, amely 1-1-es döntetlen után büntetőpárbajban múlta felül a városi rivális Atléticót szombat este Milánóban. Cristiano Ronaldo lőtte be a sorsdöntő tizenegyest. Zinedine Zidane játékosként és edzőként is csúcsra jutott a királyiakkal. Az Atleti a harmadik fináléját veszítette el az elitsorozatban - tavalyelőtt szintén a Real fosztotta meg a trófeától.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő
Real Madrid-Atlético Madrid 1-1, tizenegyesekkel 5-3
Milánó, San Siro, 71500 néző, vezeti: Mark Clattenburg (angol).

Real: Navas - Carvajal (Danilo, 52.), Ramos, Pepe, Marcelo - Kroos (Isco, 71.), Casemiro, Modric - Bale, Benzema (Vázquez, 77.), Ronaldo. Vezetőedző: Zinedine Zidane.
Cserepad: Casilla, Nacho, Danilo, Isco, James, Vázquez, Jesé.

Atlético: Oblak - Juanfran, Szavics, Godín, Filipe Luís (Lucas Hernández, 108.) - Saúl, Gabi, Augusto Fernández (Ferreira-Carrasco, 46.), Koke (Thomas, 116.) - Griezmann, Torres. Vezetőedző: Diego Simeone.
Cserepad: Moyá, Giménez, Lucas Hernández, Tiago, Thomas, Ferreira-Carrasco, Correa.

G.: Ramos (15.), ill. Ferreira-Carrasco (79.)

Sárga lap: Carvajal (11.), Navas (47.), Casemiro (79.), Ramos (90+3.), Danilo (93.), Pepe (111.) ill. Torres (61.), Gabi (93.)

A forgatókönyv épp" ellenkezőleg alakult a rendes játékidőben, mint a két évvel ezelőtti madridi csúcsderbin, ezúttal a Real jutott vezetéshez egy védő góljával az első félidőben, és az Atlético mentette később hosszabbításra a találkozót. A Zidane-csapatot ez nem vetette vissza, és a szerencse végül neki kedvezett.

Az első félidőben jól kontrollálta a játékot a Real a középpályán, és több veszélyes pontrúgásának egyike után el is jutott a gólig Sergio Ramos révén.

A folytatásban erőre kapott az Atlético, és a támadóbb felfogásnak hamar meg is lett a hozadéka, csakhogy a kiharcolt büntetőt Antoine Griezmann a lécre lőtte a 48. percben.

A hajrában aztán mégis siker koronázta a piros-fehérek erőfeszítéseit, a pazar cserének bizonyuló Yannick Ferreira-Carrasco egyenlíteni tudott, megbüntetve ezzel, hogy az ellenfél két-három komolyabb lehetőséget kihasználatlanul hagyott a játékrész közepén.

A hosszabbításban már egyik csapatban sem volt átütő erő, és a tizenegyesrúgások során a különbséget az jelentette, hogy Juanfran a kapufára lőtte kísérletét a negyedik körben.

Videón a büntetőpárbaj:

PERCRŐL PERCRE

Büntetőpárbaj:

5. kör: Ronaldo... ERŐBŐL, GÓÓÓL!!!! 5-3, 11-EDSZER BL-GYŐZTES A REAL, HARMADSZOR BL-GYŐZTES CR!

111.: Pepe-sárga.

109.: Csere: Filipe Luís helyett Lucas Hernández.

107.: Casemiro cselezte tisztára magát, és lőtt 22-ről, jócskán fölé!

105.: Vége a hosszabbítás első félidejének.

94.: Ronaldo fejelte le a labdát szöglet után... Oblak kezébe pattant.

93.: Danilo-sárga visszarántásért.

91.: Folytatááás!!!

90+3.: EGY-EGY, HOSSZABBÍTÁST JÁTSZANAK, mint két éve!!!

90+3.: Ramos-sárga. Gabi is besárgult reklamálás miatt.

90.: Három perc.

86.: Pepe hátáról pattant fölé Bale fejese! Fogja a fejét a walesi!

83.: Juanfran újabb, ezúttal megpattanó centerezése után most Torres tüzelt a rövid oldalon... mellé!

Real-Atlético 1-1, Ferreira-Carrasco, 79.p. - Juanfran beadása után Vázquezt megelőzve, közelről pofozott a hálóba a belga csereember!

79.: Casemiro-sárga.

79.: Bale a kapust is kicselezve lőtt a gólvonalon álló védőbe!

78.: Modric ugratta ki Ronaldót, akinek pattogós lövését könnyedén fogta Oblak.

77.: Csere: Benzema helyett Vázquez.

71.: Csere: Kroos helyett Isco.

69.: Benzema forintos Modric-labdával törhetett kapura jobbról, mellbe lőtte Oblakot!

61.: Torres-sárga.

60.: Saúl kapásból perdített 16-ról a hosszú alsó mellé, az eddigi legkomolyabb Atleti-helyzet a büntetőn kívül.

58.: Koke külsőzött váratlanul, 20-ról nem sokkal a rövid felső fölé, súrolta a háló tetejét.

54.: Szöglet, Szavics perdített fél méterrel a Real-kapu mellé. Navas egyébként résen volt.

52.: Carvajal megsérült, Danilo érkezik.

48.: Griezmann a lécre lőtte a büntetőt! Marad az egy-nulla!

47.: Navas lassan állt oda a vonalra, sárga lap!

46.: Atlético-tizenegyes! Pepe lépett oda Torresnek.

46.: Folytatááás!!! Csere: Augusto Fernández helyett Ferreira-Carrasco.

45+1.: Vége a félidőnek. 1-0. Korán hátrányba került, de egyelőre nem kockáztat az Atlético.

45.: Egy perc.

43.: Griezmann lőhetett viszonylag tisztán 20-ról, egy méterrel mellé!

35.: Próbálkozik az Atlético. Először Navas kezébe csavart Griezmann (csemege volt), majd ugyanő kapásozott, ekkor a léc alá tartó labdát Navas kitolta, de közben már lest fújtak.

32.: Benzema adhatott be jobbról, Oblak nyújtózva tisztázott középen.

25.: Juanfran dőlt rá a lövésre, 20 méterről bombázott a lelátóra.

!!! Real-Atlético 1-0, Ramos, 15.p.!!! - Kroos szabadrúgását Bale csúsztatta tovább, a berobbanó Ramos közvetlen közelről kotorta be. A lassítás alapján minimális lesről érkezett Ramos.

11.: Carvajal-sárga.

9.: Kroos lövése vágódik ki szögletre Szavicsról.

6.: Bale szabadrúgásába Casemiro tette bele a lábát a kapu előterében, Oblaknak máris nagyot kellett hárítania!

5.: Koke lövésében nem volt erő, Keylor Navas gyűjti be a labdát.

20:50. Az Atlético kezdte!

20:45. A Realból hatan, az Atletiből öten maradtak a két évvel ezelőtti BL-döntős kezdőkből, akkor hosszabbítás után 4-1-re győztek a blancók.

20:42. Magyar vonatkozása is van a csúcsmeccsnek: Kassai Viktor a negyedik számú játékvezető.

20:40. Cristiano Ronaldo 24 meccsen 15 gólt termelt az Atleti ellen, és ha most is jó napot fog ki, azzal komoly lépést tehet a negyedik Aranylabda felé. A másik oldalon Antoine Griezmannt tartják számon a legrangosabb egyéni díj idei esélyesei között.

20:30. 170 országban közvetítik a mérkőzést, amelyen most kezdődik a felvezető műsor az amerikai énekesnő, Alicia Keysszel főszerepben. Élőképen a San Siro:

19:45.: Nincs meglepetés a Realnál, az Atletinél Szavics kezd a védelemben, és nem Giménez.

Real-Atlético 1-2 (bajnoki)
Atlético-Real 2-0 (Spanyol Kupa-nyolcaddöntő)
Real-Atlético 2-2(Spanyol Kupa-nyolcaddöntő)
Atlético-Real 4-0 (bajnoki)
Atlético-Real 0-0 (BL-negyeddöntő)
Real-Atlético 1-0(BL-negyeddöntő)
Atlético-Real 1-1 (bajnoki)
Real-Atlético 0-1 (bajnoki)

Összesítve: 5 Atlético-győzelem, 4 döntetlen, 1 Real-győzelem.

Szópárbaj:
Ronaldo: Egyértelműen jobb erőkből állunk az Atléticónál.
Koke: A legfőbb előnyünk, hogy nálunk megvan a stabilitás, a folytonosság. Míg Simeone öt éve edző az Atléticónál, addig Zidane csak öt hónapja irányítja a Realt.

A Real tizenegyedszer vagy az Atlético először? Erre a kérdésre kapunk választ szombat este Milánóban, ahol két év után ismét BL-döntőben csap össze egymással a két madridi sztárcsapat. Zidane edzőként is csúcsra juthat a királyi gárdával, Ronaldo háromszoros BL-győztes lehet. Ha a Matracosok nyernek, akkor 2012 után ismét új győztest avatnak a legrangosabb európai kupasorozatban. Kövesd élőben az este fejleményeit velünk!