BL: bombameglepetés, a Monaco kiejtette Guardioláékat!

Az AS Monaco pazar játékkal múlta felül a Manchester Cityt, ezzel továbbjutott a BL negyeddöntőjébe.

A franciák már az első perctől kezdve világossá tették, hogy komolyan gondolják a kétgólos hátrány ledolgozását. A Radamel Falcao nélkül felálló csapat a kezdő sípszó után egyből rohamra indult: a 7. percben Willy Caballero még óriási bravúrral hárította Kylian Mbappé ziccerét, egy perccel később viszont már tehetetlen volt, amikor egy szélről belőtt labdát belsőzött a kapuba a 18 éves támadó (1-0).

A 29. perce ledolgozta a hátrányát és már továbbjutásra állt a Monaco. Mbappé tartotta meg a labdát egy 40 méteres sprint után, majd az akciót követő Mendy centerezett középre balról, és a második hullámban érkező Fabinho magabiztosan a kapuba belsőzött (2-0). A szünetben vélhetően komoly fejmosást tartott Pep Guardiola, hisz erősen érett a meglepetés...

A második félidőt, ahogyan az várható volt a City kezdte aktívabban. Az első komoly helyzetre az 57. percig kellett várni: De Bruyne remek kiugratása után Sterling került ziccerbe, viszont éles szögből nem vállalta a befejezést, inkább Agüerónak passzolt, azonban az utolsó pillanatban mentettek az argentin csatár elől. A 62. percben Leroy Sané húzott el a baloldalon, betört a büntetőterületre, majd a középen érkező Agüeróhoz centerezett, azonban a City támadója hat méterről jócskán fölé pörgetett. A 65. minutumban David Silva átadása után került újfent ziccerbe Agüero, de a Monaco kapusa, Subasic lábbal hárítani tudott.

A 71. percben aztán góllá érett a City fölénye: Sterling húzott befelé jobb oldalról, majd ballal a hosszú alsóba tekert, Subasic védeni tudott, de az érkező Sané közelről a léc alá belsőzött (2-1). Mindenki azt várta, innen már csak megtartják valahogy az angolok, ám jött a feketeleves: a 77. percben ismét továbbjutást érő gólt szerzett a Monaco. Lemar jobbról elvégzett szabadrúgására Bakayoko robbant be és védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába (3-1).

A hajrában az angolok becsülettel hajtottak a továbbjutásért, de Pep Guardiola tanítványai már nem tudtak komoly helyzetet kialakítani. Ezzel megszületett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntők legnagyobb meglepetése: a világ egyik leggazdagabb csapata, a tavalyi elődöntős Manchester City búcsúzott a sorozattól. Mindez azt jelenti, egy angol csapat van a legjobb nyolc között: a bajnoki címvédő Leicester City...