Szerkesztő: Nagy Benjámin
2017. 03. 15. 23:40

Viszonylag sima mérkőzésen őrizte meg előnyét a madridi alakulat.

Az első mérkőzésen gyakorlatilag eldőlt az Atlético Madrid - Leverkusen BL-nyolcaddöntős párharc: a "Matracosok" Németországban remek játékkal győztek 4-2-re. Ennek megfelelően egyértelmű hazai továbbjutásra lehetett számítani a visszavágón a Vicente Calderónban - ám a Bayer nem adta olyan könnyen magát.

Sőt, sokszor jóval aktívabb volt ellenfelénél. Az első játékrészben a Kevin Volland, Javier Hernandez, Julian Brandt hármas remekül mozgott, olykor-olykor meglephette volna az Atlétit, akik szintén eldönthették volna a találkozót Antoine Griezmann és Ángel Correa révén.

Hiába a helyzetek, a mérkőzés inkább a két kapusról szólt: mind Bernd Leno, mind Jan Oblak remekelt. A szlovén kapus - megkockáztatjuk - az év védését mutatta be a 68. percben, amikor zsinórban háromszor hárított óriásit öt másodpercen belül. Végül 0-0-s döntetlen született, így az Atlético simán masírozott a negyeddöntőbe - reménykedve várhatja a pénteki sorsolást.