Kiesett a címvédő, az Atlético lenullázta a Barcát

A másik párharcból egy döntetlennel ment tovább a Bayern München, Arturo Vidal és Talisca is emlékezetes gólokat szerzett!

Az Atlético Madrid hazai pályán, meglepetésre 2–0-ra nyerni tudott a címvédő Barcelona ellen, így a 3–2-es összesítéssel az Atlético jutott a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé.

Remekül kezdett a madridi alakulat, sorra alakították ki a kisebb helyzeteket, de megoldhatatlan feladat elé nem állították Ter Stegen kapust. Egészen a 36. percig, amikor Saúl Níguez külsővel varázsolta a labdát Antoine Griezmann fejére, a francia pedig remekül bólintott a Barca kapujába.

Idegenben lőtt több góllal máris továbbjutásra állt a Madrid.

A második félidőben aztán beindult a megszokott tiki-taka, de helyzetek ímmel-ámmal alakultak csak ki. A Messi, Neymar, Suráez trió nem is emlékeztetett önmagára. Messi észrevehetetlen volt, Neymar inkább faragta az ellenfelet, Suárez akart talán a legjobban, de ő pedig görcsösen futballozott.

Az Atlético Godín vezérletével hősiesen védekezett és kontrákra rendezkedett be, egy ilyen végén volt kénytelen a visszarohanó Andrés Iniesta kézzel menteni egy gólpasszt, Rizzoli nem tehetett mást, büntetőt ítélt.

Azonban még ekkor is elég lett volna egy gól a katalánoknak a hosszabbításhoz, ami meg is lehetett volna, ugyanis Iniesta beadása után a már sárgás Gabi kezezett a tizenhatoson belül, de Nicola Rizzoli csak szabadrúgást ítélt, amit Lionel Messi kapu fölé lőtt.

Ez azt jelenti, hogy a BL-ben idén sem lesz címvédés. Legutóbb a Milan védte meg a címét az első számú európai kupasorozatban – amelyet akkor még BEK-nek hívtak –, 1990-ben.

Atlético Madrid–FC Barcelona 2–0 (Griezmann 36., 88. – a másodikat 11-esből)

Atlético Madrid: Oblák – Juanfran, Godín, L. Hernández, Filipe Luís – Koke, A. Fernández (Szavics, 93.), Gabi, Saúl Níguez – Carrasco (Thomas, 74.), Griezmann (Correa, 90.) Vezetőedző: Diego Simeone

Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves (Sergi Roberto, 64.), Piqué, Mascherano, Alba – Rakitic (Arda Turan, 64.), Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique

Továbbjutott: az Atlético Madrid, 3–2-es összesítéssel

A Benfica otthonába egygólos előnnyel érkezett a Bayern München és az is a bajorok malmára hajthatta a vizet, hogy nem léphetett pályára a portugáloknál Jonas, Mitroglu és Nico Gaitán sem. Guardiola érdekes módon csak a padra jelölte Robert Lewandowskit.

A fentiek tükrében érdekes módon mégis a Benfica szerzett vezetést, Eliseu beadása után Manuel Neuer ritkán látható bakit követett el, Raúl Jiménez köszönte szépen, a kapuba bólintott.

Vidal nem sokkal később lehűtötte a kedélyeket, Lahm beadása után Ederson öklözte elé a labdát, a chilei pedig kapásból, ballal a kapuba bombázott.

A második félidőben aztán fordított a Bayern, Xabi Alonso szöglete után Javi Martínez fejelte le a labdát Müllernek, aki megszerezte a vezetést.

Douglas Costa később megzörgette a kapufát, majd Talisca révén egyenlített a Benfica. Talisca hatalmas szabadrúgásgólt szerzett.

Ezzel kialakult a BL legjobb négyesének mezőnye: Bayern München, Atlético Madrid, Real Madrid, Manchester City. Sorsolás pénteken.

Benfica–Bayern München 2–2  (Raúl Jiménez 27., Talisca 76., ill. Vidal 38., Th. Müller 52.)

Benfica: Ederson – André Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu (Jovics, 88.) – Salvio (Talisca, 68.), Fejsa, Renato Sanches, Carcela-González – Pizzi (Guedes, 58.) – Jiménez. Vezetőedző: Rui Vitória

Bayern München: Neuer – Lahm, Kimmich, Martínez, Alaba, – Vidal, X. Alonso (Bernat, 90.), Thiago Alcántara – Douglas Costa, Th. Müller (Lewandowski, 84.), Ribéry (Götze, 92.). Vezetőedző: Pep Guardiola

Továbbjutott: a Bayern, 3–2-vel

VIDEÓK LENTEBB

PERCRŐL-PERCRE

VÉGE! Kiesett a címvédő Barcelona!

90+2. perc: Savic érkezik időhúzó csereként!

90. perc: Gabi kezezett a tizenhatos vonalán, de csak szabadrúgást ad Rizzoli, hibásan! Messi kapu fölé lőtte a labdát

89. perc: Griezmann helyére Correa áll be

88. perc: GÓÓLL!!! Iniesta kezezett, ezzel talán gólpasszt akadályozva, járt a büntető, Griezmann pedig értékesítette

85. perc: Godín egy taktikai faulttal, sárga lap

83. perc: Messi szabadrúgása után Piqué került helyzetbe, de menteni tudtak a védők

76. perc: GÓL! Egyenlített a Benfica Talisca góljával!

76. perc: Neymar sem a focival foglalkozik, Juanfrant rúgta meg, majd bele is csúszott, miután nem érte el a labdát, sárga!

73. perc: Cserél Simeone is, Carrasco megy le, helyén pedig Thomas Partey folytathatja

70. perc: Suárez könöykölte le Godínt, aki lent maradt a gyepen. Sárga Suáreznek, Filipe Luis pedig Iniestával ment mjdnem ölre, de lefogták

68. perc: Itt az első sárga, Gabi kapja, aki Messivel szemben volt szabálytalan

67. perc: Suárez fordult kapura, de középre lőtt, Oblák simán védett

64. perc: Változtatt Luis Enrique! Dani Alves és Ivan Rakitic le, Sergi Roberto és a korábbi madridi Arda Turan be, akit jól ki is fütyülnek

63. perc: Iniesta próbálkozott átlövéssel, Oblák védett

61. perc: Griezmann indult el egy kontrával Koke ívelése után, de a befejezésre már nem maradt ereje a védők szorításában, Ter Stegen védett

59. perc: Most nagyon nyom a Barca, Suárez és Alba összjátéka után mentette a védők nagy nehezen

52. perc: GÓÓÓL!
 Fordított a Bayern, Thomas Müller révén. Összesítésben 3-1 a bajoroknak, a Benficának három gól kellene...

53. perc: Kapufa!! Egy kifejelt labda után két madridi is belefejelt a labdába, Saúl volt az utolsó a sorban, a lécen pattant a labdája

51. perc: Koke passzolt el Ter Stegen mellett, de nemtalált társat, pedig már csücsült a kapus

Elkezdődött a második félidő, egyelőre nincs csere!

Nem hosszabított Rizzoli, FÉLIDŐ

43. perc: Újabb Ter Stegen védés, Carrasco lőtt kapura

42. perc: Kicsit összekapta magát a Barca, megy a tiki-taka, de helyzet nélkül egyelőre

38. perc: Egyenlített a Bayern! Arturo Vidal a gólszerző, fontos idegenbeli gólt lőtt a Bayern, 2-1 oda összesítésben! Mekkora GÓL!

36. perc: Vezet az Atlético! Micsoda GÓL! Saúl beadására érkezett remekül Antoine Griezmann, fejjel mattolta Ter Stegent, továbbjutásra áll a madridi csapat!

33. perc: Messi lőtt kapura szabadrúgásból, de nem volt dolga Obláknak

28. perc: Piqué szerelt nagyon érdekese, Carrasco reklamált kezeést, de Rizzoli nem ért vele egyet

27. perc: GÓÓÓL!!! A korábbi Atlético-játékos, Jiménez megszerezte e vezetést a Benficának! 1-1 az összesített állás!

26. perc: Suárez harcolt ki szögletet, Oblák húzta le Neymar ívelését

22. perc: Ilyet is ritkán látni, Messi sprintelt vissza és szerzett végül labdát

20. perc: Koke lapos lövését védte Ter Stegen

18. perc: Egyelőre Lisszabonban sincs sok helyzet, egyre inkább átveszi az uralmat a Bayern.

16. perc: Egyelőre nem kapkodnak a csapatok. Neymart tette odébb kicsit vállal Godín, amire megsértődött a brazil, Rizzoli tett rendet közöttük

8. perc: Újabb hazai helyzet, Griezmann fejelt Ter Stegen ölébe

A portugálok is kitettek magukért

4. perc: Carrascoé a második, könnyedén védett Ter Stegen

3. perc: Az Atlétié az első lövés, Gabri lőtt kicsivel kapu fölé

1. perc: A madridiak kezdik a mérkőzést, a "szokásos" idegenbeli mezében mindkét csapat.

20.43: Fantasztikus élőképpel készültek az Atlético-szurkolók!

20.41: Érkeznek a csapatok!

MSN

Lassan minden készen áll

19.50: A kezdőcsapatok

Az Atlético kezdője: Oblak – Juanfran, Godín, Lucas, Filipe Luís – Augusto, Gabi – Saúl, Koke, Griezmann – Carrasco

A Barcelona kezdője: Ter Stegen – Alves, Mascherano, Piqué, Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Neymar, Suárez, Messi

A Benfica kezdője: Ederson – Almeida, Jardel, Lindelof, Eliseu – Fejsa, Renato Sanches, Salvio – Carcela, Pizzi – Jiménez

A Bayern kezdője: Neuer – Lahm, Kimmich, Javi Martinez, Alaba – Alonso, Vidal, Thiago – Douglas Costa, Ribéry, Müller

Így várták csapatukat az Atléti-szurkolók

20.45: Benfica–Bayern München (Tv: Sport1)
Az első mérkőzésen: 0–1

20.45: Atlético Madrid–Barcelona (Tv: M4 Sport)
Az első mérkőzésen: 1–2

Előzmények:

A címvédő FC Barcelona minimális előnnyel várja a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai visszavágóját, miután hazai pályán 2–1-re legyőzte a közel egy óráig emberhátrányban játszó Atlético Madrid csapatát.

Az Atlético Madrid számára nem ismeretlen a feladat, ahogy 2014-ben, ezúttal is továbbjutást érne számára az 1–0-s győzelem a katalán sztárcsapat ellen. A különbség annyi, hogy míg két évvel ezelőtt 1–1-es döntetlen született az első találkozón, addig az Atlético egy héttel ezelőtt 2–1-re kapott ki a Camp Nouban.

Az első összecsapáson kiharcolt hazai siker miatt azonban a statisztika alapján a Barcelona az esélyesebb: a gránátvörös-kék együttes története során negyven olyan európai kupapárharcot vívott, amelynek első mérkőzését megnyerte saját közönsége előtt, s ezek közül mindössze kettőt veszített el: a Kupagyőztesek Európa Kupájának 1983/84-es kiírásában a Manchester Uniteddel, míg az 1982-es Európai Szuperkupa döntőjében az Aston Villával szemben maradt alul a katalán csapat.

A Vicente Calderón Stadionban a hazaiaknál nem léphet pályára az első meccsen kiállított Fernando Torres, a Barcelonában pedig Sergio Busquets és Javier Mascherano "veszélyeztetett", azaz ha sárga lapot kap, akkor az elődöntő első mérkőzésén nem játszhat.
A Barcelona az idei bajnokságban mindkétszer 2–1-re tudta legyőzni Simeone együttesét, de a katalánok helyzetét nehezíti, hogy a csapat az elmúlt hetekben nem futja élete formáját: a bajnokságban március 20-án 2–2-es döntetlent játszottak a Villarreal vendégeként, hazai pályán 2–1-re elvesztették az el Clásicót majd kikaptak a Real Sociedad otthonában.

„Van mit javítanunk és ez a mérkőzés a Vicente Calderón Stadionban egy jó lehetőség lesz erre" - mondta Luis Enrique, a Barcelona vezetőedzője a klub hivatalos honlapján, aki azt is hozzátette, hogy élvezik a kihívásokat és ez egy kitűnő meccs lesz.

A Bayern München minimális, egygólos előnnyel várja Portugáliába a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai visszavágóját. A portugálok fanatikus szurkolóikban bíznak, és ígérik, az első perctől az utolsóig küzdeni fognak.

A Benfica és a Bayern München közötti negyeddöntős csata múlt heti első mérkőzésének elején úgy tűnt, nem lesz kérdéses a továbbjutó kiléte, hiszen a müncheniek már a második percben vezetést szereztek Arturo Vidal fejesével. Josep Guardiola együttese ezt követően azonban hiába játszott végig fölényben, nem tudott nagyobb előnyt kiharcolni a szerdai visszavágóra.

Ennek ellenére a Bayern az esélyes, a bajorok sorozatban ötödik alkalommal juthatnak a legjobb négy közé a legrangosabb európai kupasorozatban. A német csapat története során kilenc oda-visszavágós párharcot játszott portugál riválissal, és mindegyiket megnyerte.

„Egy nagyon izgalmas visszavágó lesz fantasztikus hangulatban" - mondta Thomas Müller a visszavágó előtt, amit 66 ezer néző előtt játszanak majd az Estadio da Luzban.

„Nagyon jó formában vagyunk, a játékosok pedig nem idegesek, ha fanatikus nézők előtt kell játszani" - tette hozzá Philipp Lahm, aki szerint a csapattársaival jól tudja kezelni, ha a lelátóról nagy nyomás nehezedik rájuk. "Ha sikerül egy gólt szereznünk, jó esélyünk van arra, hogy bejussunk az elődöntőbe, efelől nincs kétségem" - tette hozzá.

A Benfica eddig 33 alkalommal került hátrányba idegenben egy európai kupapárharcban, s ezek közül 11-et nyert meg összesítésben.

„Fantasztikus hangulat lesz a mérkőzésen. A csapatnál mindenki egy újabb csodás éjszakáról álmodik" - mondta Pizzi, a Benfica középpályása.

„Eddig csak a televízióban láttam ilyen mérkőzéseket, most pedig a pályán lehetek a Bayern ellen, ezért nagyon izgatott vagyok" - mondta Talisca. A középpályás szerint csapata jó formában van, ezért optimistán várja a szerdai visszavágót.

„Jó formánkat mutatjuk az utóbbi időben. Nem csak az én álmom, hanem a csapattársaimé, hogy bejussunk az elődöntőbe. Közel vagyunk, ugyanakkor tudjuk, hogy nehéz lesz, de mindent bele fogunk adni, az első perctől az utolsóig harcolni fogunk, hogy elérjük a célunkat" - hangsúlyozta Pizzi.