BL: a Zebrák megint felfalták az ellenfelüket - videó

Az olasz csapat kettős győzelemmel búcsúztatta francia vetélytársát.

Juventus-Monaco 2-1 (2-0)

gólszerző: Mandzukic (33.), Alvés (44.), ill. Mbappé (69.)

Aktívan kezdte a mérkőzést a Monaco, Leonardo Jardim együttese már az első percben szögletet rúghatott. Az ötödik minutumban Mbappé lőtt kapufát, bár a játékvezető les miatt egyébként is szabadrúgást ítélt a Juventusnak.

A torinóiak az első félidő derekán ritmust váltottak, egyre többször dolgoztatták meg Subasicot. A 33. percben egy jobb oldalról érkező beadás Mandzukicot találta meg, a csatár fejesét még védte a gallok kapusa, ám a kipattanót már gólra váltotta Mandzukic. A 44. percben duplázta meg az előnyét az Öreg Hölgy, egy szögletet követően Subasic öklözte ki a labdát, ami pont Dani Alvés elé került, aki állítgatás nélkül bombázott a kapuba.

Aggódhatnak a Real-szurkolók, szétszedik a BBC-t? " NEMZETKÖZI FOCI › Spanyol foci

A madridiak egyik klasszisa a szigetországba költözhet.

A 67. percben Mbappé került helyzetbe, ám nem tudott kibabrálni Buffonnal, nagyot védett a Juve legendája.Kicsivel később a fiatal csatár jött ki győztesen kettejük párharcából, szépített a Monaco (2-1).

Több gól már nem született a meccsen, a torinóiak 4-1-es összesítéssel léptek tovább az elődöntőből. A búcsú ellenére a Monaco-szurkolóknak sincs okuk a búslakodásra, hiszen kedvenceik erőn felül teljesítettek a sorozatban.

A Juventus 2015 után jutott újra a BL-döntőbe, két évvel ezelőtt a Barcelona bizonyult jobbnak a fináléban.