Fordított a Barcelona, véget ért Ancelotti és Guardiola nagy sorozata

Hátrányból tudott talpra állni Németországban az FC Barcelona, először hullajtott pontot új csapata élén Carlo Ancelotti és Pep Guardiola is.

A Mönchengladbach remekül kezdett a Barcelona ellen, a katalánokon érezni lehetett Lionel Messi hiányát, nem fogott ki jó napot Luis Enrique csapata. A 34. percben Sergio Busquets ügyetlenkedett, majd Thorgan Hazard zárta le góllal a középpályás labdavesztése utáni kontrát.

A második félidőben visszaállt a Mönchengladbach, előbb a Rakitic helyére érkező Arda Turan bombázott a léc alá, majd a hajrában Suárez lövése pattant ki Sommerről Gerard Piqué elé, aki győztes gólt lőtt.

A csoport másik meccsén hiába vezetett háromszor a Celtic, a Manchester City háromszor egyenlített. Moussa Dembélé mindkét félidő elején gólt szerzett, első góljára Fernandinho válaszolt, majd Raheem Sterling vette be saját kapuját. Később a jó kapuba is beköszönt az exliverpooli és Nolito is gólt szerzett, így 3–3 lett a végeredményt. Guardiola először nem szerzett három pontot új csapatával.

Mönchengladbach–Barcelona 1–2 (T. Hazard 34., ill. Arda Turan 65., Piqué 74.)
Celtic)–Manchester City 3–3 (Dembélé 3., 47., Sterling 20. – öngól, ill. Fernandinho 11., Sterling 28., Nolito 55.

A C-csoport állása: 1. Barcelona 6 pont 2. Manchester City 4 pont 3. Celtic 1 pont 4. Mönchengladbach 0 pont

A játéknap rangadóján az Atlético Madrid Yannick Carrasco góljával 1–0-ra nyert a Bayern München ellen. A spanyoloknak még az is belefért, hogy Antoine Griezmann büntetőt hibázzon.

Ezzel befejeződött Carlo Ancelotti nyolcmeccses szériája, eddig csak győzött a Bayern kispadján. A mérkőzésen Fernando Torres kapufát is fejelt, majd a hajrában Arturo Vidal hozott össze egy nagyon buta büntetőt, de Griezmann a lécre lőtt.

A csoport másik meccsén a Rosztov és a PSV 2–2-s döntetlent ért el.

Atlético Madrid–Bayern München 1–0 (Carrasco 35.)
FK Rosztov–PSV Eindhoven 2–2 (Poloz 8., 37., ill. Pröpper 14., L. de Jong 45+2.)

A D-csoport állása: 1. Atlético 6 pont 2. Bayern 3 pont 3. PSV 1 pont 4. Rosztov 1 pont

A B-csoportban a Napoli erődemonstrációt tartott, Marek Hamsík fejese, Dries Mertens szabadrúgása, Arkadiusz Milik tizenegyese, majd a belga újabb gólja után már 4–0 volt, de a hajrában a Benfica Goncalo Guedes és Eduardo Salvio góljaival kozmetikázott.

A csoport másik meccsén a Besiktas Ricardo Quaresma hatalmas szabadrúgás-góljával sokáig vezetett, de Viktor Cihankov egyenlíteni tudott.

Napoli–Benfica 4–2 (Hamsík 20., Mertens 51., 58., Milik 54. – 11-esből ill. Guedes 71., E. Salvio 86.)
Besiktas–Dinamo Kijev 1–1 (Quaresma 29. ill. Cihankov 65.)

A B-csoport állása: 1. Napoli 6 pont 2. Besiktas 2 pont 3. Dinamo Kijev 1 pont 4. Benfica 1 pont

Az A-csoportban az Arsenal Theo Walcott vezérletével verte a Baselt. Az angol előbb fejjel, majd egy kapufás lövéssel volt eredményes. A londoniak nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.

Sokáig gondban volt a bolgár Ludogorec otthonában a PSG, ugyanis a brazil Natanael szabadrúgás után vezetést szerzett a hazaiaknak. a 41. percben aztán Blaise Matuidi egyenlített, majd a második félidőben Cavani duplázott.

Arsenal–Basel 2–0 (Walcott 7., 26.)
Ludogorec–PSG 1–3 (Natanael 16., ill. Cavani 55., 60., Matuidi 41.)

Az A-csoport állása: 1. Arsenal 4 pont 2. Paris SG 4 pont 3. Ludogorec 1 pont 4. Basel 1 pont

A Benfica visszajött kettőre

83. perc: Vidal hozott össze egy büntetőt, de Griezmann a kapufára lőtte a labdát

Közben egyenlített a Kijev és szépített a Benfica

74. perc: Neymar szöglete után Suárez lőtt, Sommer kiejtette, Piqué belőtte, 1-2

65. perc: A Rakitic helyére beállt Arda Turan egyenlít, a léc alá bombázott

Már 4-0 a Napolinak, a PSG  már 3-1-re vezet

Nolito révén harmadszor is egyenlített a City, fordított a PSG, gyorsan lőtt kettőt a Napoli, előbb Mertens, majd Milik büntetőből

Dembele a második félidő elején is gólt szerez, 3-2 a Celticnek a City ellen! Micsoda gól!

Újra vezet a Rosztov, Matuidi révén egyenlített a PSG

40. perc: Boateng sárga

39. perc: Ribéry nem talált kaput nagy helyzetben

35. perc: Vezet az Atlético is! Yannick Carrasco balos lövése pattan befele a kapufáról!

34. perc: Vezet a Mönchengladbach! Egy labdaszerzés után Hazard zárta góllal a kontrát!

Potyognak a gólok! Walcott duplázott, a Besiktas Quaresma szabadrúgása után vezet a Kijev ellen, Sterling egyenlített a Celtic ellen

22. perc: HIhetetlen, Torres a kapufára fejelt, pedig senki nem zavarta...

Megint vezet a Celtic, Hamsík góljával pedig előnyben a Napoli a Benfica ellen!

17. perc: Carrasco lövését védte Neuer

A Ludogorec vezet a PSG ellen!

15. perc: Egy-egy helyzete volt eddig a Bayernnek és az Atléticónak is, Saúl kapott sárga lapot

Fernandinho egyenlített a Celtic ellenében, közben a PSV is egalizált

11. perc: Suárez hatalmas helyzetben ballal a hosszú sarok mellé tüzelt

Theo Walcott góljával vezet az Arsenal és a Rosztov is betalált a PSV kapujába

7. perc: Neymar elé került a labda, de kecsegtető helyzetből a kapus kezébe gurított

Meglepetésre vezet a Celtic a Manchester City ellen, Dembele a gólszerző

3. perc: A Mönchengladbach támad, Piqué kezezett, akár büntetőt is kaphattak volna a németek...

Rosztov–PSV 0–0

20:36. Londonban újra testvérharc lesz, a nyári Eb után újra farkasszemet néz a két Xhaka testvér. Akkor a Svájc–Albánia meccsen, most az Arsenal–Baselen.

20.25: Lássuk a kezdőket!