A Sevilla felállt 4-1-ről, mégis a Barcáé az európai Szuperkupa - videó

A grúziai Tbilisziben csapot össze a BL-győztes Barcelona és az EL-győztes Sevilla, amely élvezetes, fordulatokban gazdag mérkőzést, és nem mellesleg rekordszámú, kilenc gólt hozott. Na és ki döntött?

Az összecsapás elején megpiszkálta az oroszlán bajszát a Sevilla, egészen pontosan Éver Banega, aki 19 méterről tekert a jobb sarokba. A Barca szurkolóinak azonban nem kellett sokáig szomorkodniuk, ugyanis Lionel Messi előbb a 7., majd a 16. percben is a hálóba tekert szabadrúgásból.

Szűk fél óra elteltével Luis Suárez talált be – de a skót William Collum érvénytelenítette, tévesen -, viszont az első félidő lefújása előtti percekben már a játékvezető sem avatkozott közbe, Luis Suárez előkészítése után Rafinha növelte az előnyt.

A második játékrész elején ott folytatta a Barcelona, ahol abbahagyta, ennek eredményekképpen Lius Suárez találatával már 4-1-re ment. Ekkor azonban érthetetlen módon visszakapcsolt, a Sevilla pedig megérezte a vérszagot.

Előbb José Antonio Reyes az 57. perben két gólra hozta fel a Sevillát, majd a Jérémy Mathieu szabálytalanságáért megítélt tizenegyest Kévin Gameiro váltotta magabiztosan gólra. És itt még nem volt vége… A 81. percben Immobile szerelte Bartrát, majd a beadását az ugyancsak csereként beálló Jevgen Konopljanka értékesítette. 4-4! A nyolc gól pedig azt jelentette, hogy minden idők legtöbb gólt hozó európai Szuperkupájává avanzsált a találkozó.

A rendes játékidő újabb találatot nem hozott, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban már fáradtan mozogtak a csapatok, sokáig úgy tűnt, hogy jönnek majd a büntetők, ám a nagy valószínűséggel a Barcában az utolsó meccsén pályára lépő Pedro – aki a Manchester Unitedhet igazolhat – a 115. percben eldöntötte a trófea sorsát.