A Bayern szétcincálta a Portót, Neymar elbánt a PSG-vel

A Bayern München 40 perc alatt ötöt lőtt annak a Portónak, amelytől 3-1-es vereséget szenvedett a BL-negyeddöntő első meccsén, egy héttel ezelőtt. A bajorok mellett a Barca is simán elődöntőbe jutott, Neymar-duplája után már 5-1 volt az összesítés a katalánok javára az első félidőben, a PSG ellen.

A Porto részben tartalékos védelmét két fejesből is mattolták bő húsz perc alatt, máris továbbjutásra állt a Bayern, amely meg sem állt öt gólig a szünetig az Allianz Arenában.

Minden bejött kedd este a bajoroknak, Müller kapásból adott gólpasszt Lewandowskinak, ezt követően szintén a német csatár volt a főszereplő, megpattanó lövése akadt be a csúnya napot kifogó Fabiano kapujába. Lewandowski még a félidőig duplázott.

Innen már nem tudott felállni a Porto, bár azt azért meg kell jegyeznünk, hogy a hajrá kezdetén majdnem 5-2-re alakította az állást Jackson Martínez, ami azt jelentette volna, hogy egy gólra kerül a továbbjutástól a portugál csapat.

Ehelyett Xabi Alonso állította be a végeredményt a 88. percben egy gyönyörű szabadrúgásgóllal.

Egy kis adalék ahhoz, hogy micsoda erődemonstrációt láthattunk: Robben, Ribéry, Schweinsteiger, Alaba, Benatia és Martínez nélkül hengerelt a Bayern az ellen a Porto ellen, amely a mérkőzés előtt még egyedüli csapatként számított veretlennek a BL-szezonban...

A Barca sem bízta a dolgot a véletlenre, Neymar bő félóra alatt kétszer is zörgetett a PSG ellen, az első esetben mesekönyvbe illő akció végén tette ezt. Iniesta-szóló, és egy tanári kiugratás után kerülte ki a kapust a brazil cselgép.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
Bayern München-Porto 6-1 (5-0)

G.: Thiago (14.), Boateng (22.), Lewandowski (27., 40.), Müller (36.), Xabi Alonso (88.), ill. Jackson Martínez (73.)

Piros lap: Marcano (87.)

Tj.: a Bayern összesítésben 7-4-gyel.

Barcelona-PSG 2-0 (2-0)

G.: Neymar (14., 33.)

Tj.: a Barca 5-1-gyel.

A szerdai párharcok:
Monaco-Juventus (az első meccsen 1-0 a Juvénak), Real-Atlético (az első meccsen 0-0).

BAYERN-PORTO 6-1, VIDEÓ

Bayern Munich vs FC Porto (6-1) | All Goals... by channelsport

BARCA-PSG 2-0, VIDEÓ

Barcelona vs PSG 2-0 All Goals and Highlights... by rahul17d