A bajorok a csodában, a katalánok Messiben bíznak - nyilatkozatok

A szerdai, barcelonai 0-3 után már csak a csodában bízhat az ötszörös győztes Bayern München, ha be akar kerülni a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe.

A bajorok abban reménykedtek, hogy bíztató eredménnyel zárják a párharc első felvonását, s egészen a hajráig úgy tűnt, ez sikerül is. A 77. percben aztán jött Lionel Messi, aki először védhetetlenül bombázott a kapuba, majd három perccel később zseniálisan csapta be Boatenget és Manuel Neuer kapust, s a Bayern így már kétgólos hátrányba került. A végén aztán még Neymar is betalált, szinte reménytelen helyzetbe hozva ezzel a vendégeket.

A Bayern számára sovány vigasz, hogy többet birtokolta a labdát (53 százalék) - a Barcelonával több mint nyolc éve nem történt meg a BL-ben, hogy a riválisánál legyen többet a labda.

"Nem szeretem a nagy szavakat, de ha kikapsz 3-0-ra, akkor az esélyeid természetesen nem túl jók. De talán futballcsoda történik Münchenben" - mondta a meccs után Karl-Heinz Rummenigge, a Bayernt működtető gazdasági társaság ügyvezető testületének elnöke. A német csapat a negyeddöntőben az 1-3-as első mérkőzés után hazai környezetben 6-1-re kiütötte az FC Portót, de kevésbé valószínű, hogy ez a bravúr egy olyan kaliberű csapat ellen is sikerülhet, mint a Barcelona.

A bizakodók között azonban természetesen ott van Pep Guardiola, aki korábban, 2008 és 2012 között 14 trófeát gyűjtött a Barcával, a Bayern vezetőedzőjeként pedig először juthatna a fináléba a BL-ben."Arjen Robben és Franck Ribéry nagyon hiányzott, nélkülük kevésbé voltak veszélyesek a kontratámadásaink. A visszavágó nagyon nehéz lesz, de mindenesetre megpróbáljuk" - fogalmazott a tréner. Robben ebben az idényben már nem játszhat, s a két hónapja sérült Ribery játéka is erősen kérdéses a keddi második találkozón. Rajtuk kívül David Alabára és Holger Badstuberre sem számíthat Guardiola.

Luis Enrique, a Barcelona vezetőedzője a meccs után dicsérte Messit, de hangsúlyozta csapatként nyerték meg az összecsapást.

"Ő egy más szintet képvisel, de nézzék csak meg, védekezésben is mekkora munkát végzett. Ha nem működnénk csapatként, akkor semmire sem lennénk képesek. Ma nagyon eredményesek voltunk. Robert Lewandowski helyzetét leszámítva nem emlékszem más Bayern-lehetőségre" - értékelt a tréner.