Visszatér a Premier League-be a kétszeres spanyol bajnok argentin

Az argentin Mauricio Pellegrino lett a Southampton labdarúgócsapatának vezetőedzője.

A tréner három évre írt alá új csapatához, amely múlt héten menesztette a francia Claude Puelt, akivel nyolcadik helyen zárta a bajnokságot és Ligakupa-döntőbe jutott. A 45 éves edzőnek nem ismeretlen a szigetország, hiszen 2005-ben még játékosként fél évet töltött a Liverpoolnál. Pellegrino játékosként kétszer is spanyol bajnok volt a Valenciával, mellyel szerepelt két vesztes Bajnokok Ligája döntőben, egyúttal nyert egy UEFA Kupát. Vezetőedzőként a Valencia mellett az argentin Estudiantesnél és Independienténél dolgozott korábban, legutóbbi klubja az Alavés volt, mellyel döntőig jutott a spanyol kupában.

Rádobott még 20 milliót a Barca az ajánlatára " NEMZETKÖZI FOCI › Olasz foci

Spanyol jelentések szerint a Barcelona 20 millió euróval megemelte az Ousmane Dembeléért korábban tett 50 milliós ajánlatát a Borussia Dortmundnak. A Sport állítja, a németek nem azonnal kaparintanák meg a teljes összeget: 50 milliót kapnának kezdésként, a maradék 20 millió bizonyos célok elérése után lenne esedékes.