Túltaktikázás helyett remek meccsen nyert a City

Bár lehetett tartani tőle, hogy José Mourinho és Pep Guardiola megöli a Manchester United és a City derbijét, végül remek kis találkozó jött össze, amit De Bruyne és Iheanacho góljaival 2-1-re a Polgárok nyertek.

A két hibátlan, háromból három győzelemmel nyitó csapat találkozója olyan volt, amilyennek egy igazi angol derbinek lennie kell; tele izgalommal, helyzetekkel és hatalmas becsúszó szerelésekkel.

José Mourinho és Pep Guardiola is hozta saját magát, többet is volt sokkal a Citynél a labda, mint a hazai csapatnál, de ezt nem olyan sterilen csinálták, mint ahogy mondjuk abban a nevezetes 2010-es BL-elődöntőben, hanem úgy, hogy mindkét csapat beleadott apait-anyait.

A mérkőzés lefülelt City-beadásokkal kezdődött, amik már előre jelezték, hogy veszélyesebb lesz a vendégcsapat. A 15. percben góllá is érett a City fölénye: Kolarovot elfelejtették letámadni a hazaiak, ő hosszan előreívelte az Agüero eltiltása miatt kezdő Iheneachónak, aki pedig megcsúsztatta azt De Bruynének. A belga egy mozdulattal eltolta Blind mellett, egy az egyben pedig de Geát elküldte a bal, a labdát pedig a jobb oldalra. 0-1!

Ezután feléledt a United, a következő gólt mégis a City szerezte: De Bruyne cselezgetett a tizenhatoson belül, és nem hitték el neki, hogy lőni fog, mégis azt tette. Ennek egy kapufa lett a vége, a hazai védelem pedig dermedten nézte, ahogy Iheanacho bepasszolja a kipattanót a kapu közepébe. 0-2!

Nemsokára Rooney elégelte meg a helyzetet, és jó beadásokkal vetette észre magát. A második már eredményre is vezetett: egy jobb oldali szabadrúgásnál Bravo és Stones nem értette meg egymást, a hátvéd kiütötte a kapus kezéből a labdát, ami egyenesen Ibrahimovic elé pattant. A svéd pedig nem kérette magát sokáig, külsővel egyből a kapuba helyezett. 1-2!

A szünetben Mourinho cserélt kettőt is (Mahitarjan helyére Herrera, Lingard helyett pedig a Hull ellen győztes gólt szerző Rashford állt be), és veszélyesebb is lett a United játéka. Még gólt is szereztek, igaz, lesről: Rashford úszott meg egy lepattanó labdával, rávezette Stonesra, és három védő között is megtalálta lövése az utat a kapuba. A játékvezető azonban nem adta meg a találatot, joggal: a három méteres lesen lévő Ibrahimovic ugyanis nemcsak hogy takarta Bravo kilátását, hanem bele is ért a labdába, amely így a kapu közepe helyett a jobb sarokba pattant.

Ezután Fernando fejesét hatalmas bravúrral tolta ki de Gea a sarok elől, két perccel később pedig De Bruyne olyan kapufát lőtt, hogy a labda a gólvonalon is végiggurult, mire kiment az alapvonalon a túloldalon.

A hajrában emelte a tempót a United, ziccert mégsem tudott kialakítani. A két mesteredző találkozóját így idegenben is Guardiola nyerte, akinek csapata így maradt száz százalékos. A Polgárok így jó előjellel készülhetnek a keddi BL-találkozóra a Borussia Mönchengladbach ellen; a Vörös Ördögök pedig jövő vasárnap, a Watford ellen javíthatnak.

Premier League, 4. forduló
Manchester United - Manchester City 1-2 (1-2)
Gól:
Ibrahimovic (42.), ill. De Bruyne (15.), Iheanacho (36.)
United: De Gea - Valencia, Bailly, Blind, Shaw (Martial, 81.) - Fellaini, Pogba - Mahitarjan (Herrera, a szünetben), Rooney, Lingard (Rashford, a szünetben) - Ibrahimovic.
City: Bravo - Sagna, Stones, Otamendi, Kolarov - Fernandinho - Sterling (Sané, 60.), De Bruyne (Zabaleta, 90.), Silva, Nolito - Iheanacho (Fernando, 53.).