Szerkesztő: Bíró Ádám
2017. 12. 16. 08:31

Pep Guardiola tanítványai újabb komoly rivális ellen bizonyíthatnak.

Az előző szezonban ezüstérmes, jelenleg negyedik helyen álló Tottenham Hotspurt fogadja az éllovas Manchester City az angol labdarúgó Premier League hétvégi, 18. fordulójában.

Pep Guardiola tanítványai szerdán sorozatban 15. bajnoki győzelmüket aratták, ez rekord az angol élvonal 129 éves történetében, és ismerve a vendég londoniak idegenbeli formáját, szombaton megszülethet a 16. siker is.

A City 16 győzelemmel és egy döntetlennel továbbra is veretlen a mostani bajnoki szezonban, s a gólkülönbsége is imponáló, 52-11-es. A Tottenham ugyan megnyerte utóbbi két meccsét - otthon a Stoke City és az újonc Brighton ellen -, de idegenben az utóbbi négy fellépése alkalmával mindössze egy pontot és két gólt szerzett. Az esélyeiről az a statisztikai mutató is sokat elárul, amely szerint Mauricio Pochettino irányítása alatt vendégként nem megy a nagycsapatok ellen: az argentin edző 2014-es érkezése óta 17-szer játszott idegenben a Manchester City, Manchester United, Arsenal, Chelsea, Liverpool ötös ellen, s csupán egy győzelmet aratott. Igaz, azt az egyet éppen az Etihad Stadionban, 2016 februárjában (1-2). A City több mint egy éve, 2016. december 3-a óta veretlen a saját pályáján.

A Tottenham legnagyobb szurkolója valószínűleg a 11 pontos hátránnyal második Manchester United lesz, amely a kieső zóna közelében álló West Bromwich Albion vendégeként lép pályára vasárnap. A hazaiak legutóbb augusztus 19-én ünnepelhettek győzelmet a bajnokságban, s amióta Alan Pardew személyében új edzőjük van - három mérkőzés -, még gólt sem szereztek.

A címvédő, s jelenleg harmadik Chelsea szombaton a Southamptont fogadja, míg az ötödik Liverpool Bournemouth-ba utazik vasárnap.