Rooney történelmi szabadrúgásgólt lőtt

Wayne Rooney megszerezte pályafutása 250. gólját a Manchester United színeiben, ezzel Sir Bobby Charltont megelőzve ő minden idők legeredményesebb United-játékosa.

A Manchester United nem kezdett jól, a 19. percben Erik Pieters beadása kapott gellert Juan Mata lábán, így David de Gea öngólt kapott.

Később Mata hatalmas helyzetet hagyott ki, majd hiába támadott szint végig s United, a gól nem akart összejönni. Egészen a hosszabbításig, amikor a csereként beállt Wayne Rooney szabadrúgásból lőtte ki a hosszú felsőt.

Stoke City–Manchester United 1–1 (Mata 19. – öngól, ill. Rooney 94.)
AFC Bournemouth–Watford 2–2 (J. King 48., Afobe 82., ill. Kabasele 24., Deeney 65.)
Crystal Palace–Everton 0–1 (Coleman 87.)
Middlesbrough–West Ham United 1–3 (Stuani 27., ill. A. Carroll 9., 43., Calleri 95.)
West Bromwich Albion–Sunderland 2–0 (D. Fletcher 30., Brunt 37.)

KÉSŐBB
18.30: Manchester City–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler Tv)

KORÁBBAN
Liverpool–Swansea City 2–3 (Firmino 55., 69., ill. F. Llorente 48., 52., Sigurdsson 74.)