A 18 éves Rashford elbánt az Arsenallal, Spurs-Leicester párbaj az aranyért?

A Manchester United új csodagyereke, Marcus Rashford vezérletével két vállra fektette az Arsenalt a Premier League 27. fordulójának vasárnapi játéknapján, az Old Traffordon. A nap igazi nyertese a Tottenham, amely fordított a Swansea ellen, és egyértelmű első számú kihívója lett az éllovas Leicesternek.

Premier League, 27. forduló, végeredmény:
Manchester United-Arsenal 3-2 (2-1)

G.: Rashford (29., 32.), Herrera (65.), ill. Welbeck (40.), Özil (69.)

További végeredmény:
Tottenham-Swansea 2-1 (Chadli 70., Rose 77., ill. Paloschi 19.)

A 18 éves Marcus Rashford PL-debütálásán az Arsenal ellen: két kísérletből két gól, a harmadik találatot ő készítette elő.

A 18 éves Marcus Rashford eddig az MU-ban: két tétmeccs, négy gól.

Az ifjú titánt mintha nem vették volna komolyan az Arsenal-védői, mindkét villanásánál meglehetősen egyszerű dolga volt az első félidőben. A legszebb megmozdulása talán a 2. félidei gólpassza volt, ezután született az MU harmadik gólja Ander Herrera révén megpattanó lövésből (3-1).

Az Arsenal kétszer is faragni tudott a meccsen a kétgólos hátrányból, de ezen a délutánon sehogysem tudta ráerőltetni akaratát a Van Gaal-csapatra.

A nap igazi nyertese azonban Tottenham, amely fordított a Swansea ellen, és egyértelmű első számú kihívója lett az éllovas Leicesternek.

A bajnokság állása (élmezőny):
1. Leicester 56 pont, 2. Tottenham 54., 3. Arsenal 51, 4. Man. City 47 (26 meccs), 5. Man. United 44 ...

MU-Arsenal 3-2, videó:

Spurs-Swansea 2-1, videó: